Genel Başkanımız Bursa’dan Seslendi: Kamu Çalışanları Hesap Sormalı

Genel Başkanımız Bursa’dan Seslendi: Kamu Çalışanları Hesap Sormalı
Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk ve Mustafa Köse Bursa şubemizin gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar.

Toplantıda Balıkesir Şube Başkanımız Musa Bilal, Yalova Şube Başkanımız Semih Kızılkaya ve Konfederasyonumuza bağlı sendikaların şube başkanları  yer aldılar. 

Açılışını Bursa Şube Başkanımız Sabit Karabayır’ın yaptığı toplantıda  Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcimiz İbrahim Bulut ve Genel Başkan yardımcımız Mustafa Köse birer selamlama konuşması gerçekleştirdi. 

Konuşmalarının ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Önder Kahveci üye sayısını 1000 arttıran Bursa şubemizin tüm mensuplarına teşekkür ederek iş yeri temsilcilerimizi kutladı. Bursa Şubemizin çalışmalarında çok başarılı olduğunu belirterek  sorunların çözümü ve tespiti hakkında yapıcı yaklaşımlar ortaya koyarak çözüm üretmeye çalıştıklarını ve  çözüm olmaması halinde eylem ve etkinlikte hiçbir zaman geri durmadıklarını ifade etti. 

Türkiye Kamu-Sen’in Türk Sağlık-Sen’in davasına omuz vermenin Türkiye’nin geleceğine omuz vermek olduğunu belirten Genel başkanımız Önder Kahveci yetkinin emin ellerde olmamasının sonuçlarının kamu çalışanlarının çektiğini belirtti. 

Bir tarafta yetkili konfederasyon ve sendikaların basiretsizliği ve iş bilmezliği diğer tarafta Kanunun eksik ve yanlış hükümleriyle birleşince bundan önceki 4 dönemde olduğu gibi beşinci toplu sözleşme dönemi de büyük bir fiyasko ile sonuçlandığını belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci zammın yanı sıra döner sermaye, yıpranma payı v.b temel taleplerde de hüsran yaşandığını sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için bir tane bile kazanıma imza atılmadığını ifade etti. 

Türkiye Kamu-Sen olarak yetkili konfederasyona toplu sözleşme sürecinde yaptıkları birlikte alanlara inelim çalışanın hakkını savunalım çağrısının da cevapsız bırakıldığı belirterek  malum-sen’in çalışan diye bir derdi olmadığını bir kez daha cümle aleme gösterdiğini kaydetti. 

Toplu sözleşmenin bittiğini şimdi sözün kamu çalışanlarında olduğunu kaydeden Kahveci kamu çalışanlarının masada memurun hakkını hiç eden, toplu sözleşmeyi hüsranla bitiren bu yetkilendirilmişlerden hesap sormaları gerektiğini belirtti. 

Genel Başkanımızın Konuşmalarının ardından Bursa Şubemiz tarafından Genel başkan Yardımcımız Mustafa’ya Köse'ye verilen teşekkür plaketini ve çalışmalarından dolayı işyeri temsilcilerimize verilen plaketleri takdim ettiler.