BİZİM HEYBEMİZDE TÜRK MİLLETİNE HİZMET ETMEK VAR

BİZİM HEYBEMİZDE TÜRK MİLLETİNE HİZMET ETMEK VAR

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi olarak; COVİD-19 virüsü hakkında yerel Hâkimiyet Gazetesine açıklamalarda bulunduk.


Dünyaya etkisi altına alan COVİD-19 virüsü ile mücadele hem dünya da hem de ülkemiz de tüm hızıyla devam etmektedir. Bu illetten en az hasarla kurulmanın yegâne yolu kural ve kaidelere azami ölçülerde riayet etmekten geçmektedir.

Ayrıca bu süreçte başarıya daha erken ulaşabilmek için, bir takım ruhuyla hareket edilmesi gerektiği de asla unutulmamalıdır.

KORO AHENGİNDE OLMALIYIZ
Merkezi hükümet ile Sağlık Bakanlığının şefliğinde, Yerel Yönetimler ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte yapılan çalışma ile en küçük bir detay bile atlanmadan her şey mükemmele yakın olmalı ve koro ahenk içerisinde görevini yerine getirmelidir.

En önemli unsur ise; vatandaşlarımızın iradelerine hakim olmalarını, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları gerektiğini her platformda dile getirmeli ve hatırlatmalıyız.

KAHRAMANLARI MORALLİ TUTMALIYIZ
Tarihe geçecek bu destansı mücadelenin Başkahramanları elbette sağlık çalışanlarıdır. O sebeple bu kahramanların moral ve motivasyonlarını en üst seviyede tutmak ta hepimizin görevi olmalıdır.

İki buçuk milyon insanın yaşadığı Gazi şehirde kamu da hizmet sunan hekiminden, hemşiresine, teknisyeninden, temizlik personeline kadar yaklaşık on dört bin sağlık personeli gecesine gündüzüne katmaktadır.

AİLELERİNE HASRET KALDILAR
Vatandaşlarımıza 7/24 hizmet sunan fedakâr sağlık çalışanlarının pek çoğu ailesinden ve en kıymetli varlıkları olan çocuklarından ayrı kalmak zorunda kalıyorlar.

Bilinmelidir ki; hiçbir sağlık çalışanı keyfi olarak; otel, yurt ve misafirhanelerde kalmamaktadır. Sağlık çalışanları kendilerinden vazgeçip aile ve yakın çevrelerine virüs bulaştırmamak için otel, yurt ve misafirhanelerde kalıyorlar.

ÇERÇİ HEYBESİNDEKİNİ SATAR
Anadolu da “Çerçi Heybesindekini Satar” diye güzel bir söz vardır. Birilerinin heybesindekini bilemeyiz ama biz sağlık çalışanlarının heybesinde Necip Türk Milletine en kaliteli ve en çabuk şekilde sağlık hizmeti vermek vardır.

Hal böyle iken, bazı kendini bilmezlerin saldırısına ve hakaretlerine maruz kalıyoruz. İnsanların en yakınlarıyla bile tokalaşmaktan ve sarılmaktan korktukları şu ortamda canını hiçe sayarak şifa dağıtan yine cefakâr sağlık emekçileri oluyor.

TAKIM RUHUYLA HAREKET EDİLMELİ
O halde; ülkemizi ve şehrimizi bu salgın illetinden kurtaracak olan sağlık çalışanlarıyla bir takım olalım, onların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için seferberlik oluşturalım ve oyunu kendi lehimize çevirelim.

Haber Resimleri