Şehit ve Gaziler Günlerinde Kimler İdari İzinlidir?

Şehit ve Gaziler Günlerinde Kimler İdari İzinlidir?
18 Mart Şehitler Günü ve 19 Eylül Gaziler Gününde kamu personeli olarak görev yapanlardan kimlerin idari izinli olacakları 2005/27 nolu genelge ile belirlenmiştir. Söz konusu Genelgeye göre 18 Mart Şehitler Günü: Şehit dul ve yetimleri ile anne, baba ve kardeşleri, 19 Eylül Gaziler Günü ise malul gaziler ile eşleri idari izinlidir.

SÖZ KONUSU GENELGE AŞAĞIDADIR: 

Genelge
             Başbakanlıktan:
             Konu: Şehitler ve Gaziler Günleri.
Genelge
2005/27
 
             Vatanın ve Milletin ebedi varlığını ve Devletin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek, yurt içinde güvenlik ve asayişi sağlamak veya Ülkemiz adına yurt dışında çeşitli görevler ifa etmek için can veren aziz şehitlerimize ve gazilerimize Devletimizin ve Milletimizin şükran ifadesi olarak, 4768 sayılı Kanunla 18 Mart Şehitler Günü ve 19 Eylül Gaziler Günü ilan edilmiştir.
             Mezkûr günlerde yapılacak tören ve kutlamalara rahatlıkla katılmalarını sağlamak amacıyla; kamu kurum ve kuruluşlarında görevli bulunan şehit dul ve yetimleri ile anne, baba ve kardeşlerinin 18 Mart Şehitler Gününde, malul gaziler ile eşlerinin ise 19 Eylül Gaziler Gününde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür.
             Bilgilerini ve gereğini rica ederim.
                                                                                                                                    Recep Tayyip ERDOĞAN
                                                                                                                                                  Başbakan