Haberler

Mahkemelerde Kazanılır, Memur-Sen Kaybettirir

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 37,893 defa okundu
Mahkemelerde Kazanılır, Memur-Sen Kaybettirir
Önce enflasyon farkı alınmaması sonra da enflasyon farkının hesaplaması değişikliği ile memurlara zararları açısından tarihi bir hezimete imza atan Memur-Sen’in kaybettirmeye devam ediyor.

Memur-Sen’in imzaladığı toplu sözleşme nedeniyle mahkemeye dava açıp kazanan ve aylık 600-400 TL döner sermaye ek ödemesi alan 4/C’lilere ocak ayından itibaren sadece 150 TL verilecek. 
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “ Toplu sözleşmeden 4/C’liler kadro bekliyorlardı. Fakat Memur-Sen, bırakın kadroyu 4/C’lilerin sendikalar vasıtasıyla vermiş oldukları hukuki mücadele sonrası kazandıkları döner sermaye ödemelerinden ellerinden alınmasına neden oldu. Bugün Sağlık Bakanlığı’nda açtıkları davalar sonucunda döner sermaye ek ödemesi olarak 400-600 TL arasında döner sermaye alan 4/C’liler var. Bu arkadaşlarımız Memur-Sen’in toplu sözleşmedeki anlaşması nedeniyle imzası nedeniyle ocak ayından itibaren sadece 150 TL alacaklar. 300 ile 450 TL arasında kayıpları olacak. Mahkemede kazanılmış bu hakkı ne yazık ki memur-sen masada iade etmiştir. Çalışanın verdiği hukuki ve haklı mücadele yetkili sendika tarafından yer ile yeksan olmuştur. Sağlık alanında yetkili sendika o imza atılırken niçin 4/C’lilerin hakkını korumamıştır ve sessiz kalmıştır. 4/C’li çalışanlara açıkça sırt çevrilmiştir. Verilen mücadeleyi yer ile yeksan etmiştir.' dedi. 
Böylesine bir kazanımın masada yok edilmesinin çalışanlardan tarafından mutlaka hesabının sorulması gerektiğini kaydeden Genel Başkanımız Önder Kahveci döner sermaye ek ödemesi alan 4/C’lilerin bu kazanılmış haklarının ellerinden alınmaması gerektiğini ifade etti. Bu tür sorunların kesin çözümü için tüm 4/C’lilerin kadroya alınarak sorunlarına kesin çözüm getirilmesi gerektiğini vurguladı.

İŞTE İHANETİN BELGESİ:

'Mahkemelerde