Bölücü Terörü Lanetliyoruz

Bölücü Terörü Lanetliyoruz
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerce yola döşenen patlayıcının, askeri konvoyun geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu bir asker şehit düştü, bir asker yaralandı. Nusaybin kırsal kesiminde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada ağır yaralanarak helikopterle Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan askerlerden biri şehit oldu.

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde bu sabah PKK'lı teröristlerin saldırısında uzman çavuşlar 31 yaşındaki Sinan Uçan ile 26 yaşındaki Tolga Topçuoğlu şehit oldu.

Batman'ın Kozluk ilçesinde, teröristlerce yola döşenen patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu 1 polisimiz şehit oldu, bir sivil vatandaşta yaşamını yitirdi, 3'ü çocuk 10 kişi yaralandı. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde zırhlı aracın geçişi sırasında teröristlerce yerleştirilen patlayıcıların patlatılması sonucu 2 askerimizin şehit olduğu, 3 askerimizin de yaralandığı belirtildi.

Adana'nın Seyhan ilçesi, Dağlıoğlu Polis Merkezi'nde görevli 2 polisin bulunduğu ekip otomobiline hastaneden çıkışı sırasında motorsikletli iki kişi tarafından ateş açıldı. Saldırı sonucunda iki polisimiz şehit oldu

MARDİN'in Dargeçit ilçesinde yola yerleştirilen mayının Hain Terör Örgütü PKK teröristlerce patlatılması nedeniyle dört özel harekat polisi şehit oldu.

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde teröristler tarafından ekip aracına ateş açılması sonucu polis memurları Ahmet Gılıç ve İlker Narin ile Şırnak'ın Silopi ilçesinde polis evine teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda  polis memuru Yılmaz Dikmen şehit oldular. 

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yola yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu 2 askerimiz şehit düştü, 3 askerimiz de yaralandı.

Beytüşşebap İlçesi Ayvalık Köyü’ndeki Jandarma Karakolu’na dün gece PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda ağır yaralanan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan, kaldırıldığı hastanede tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında PKK’lı teröristler tarafından  karayoluna döşedikleri bombanın askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatılması sonucunda 8 askerimiz şehit oldu.

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu. Ağır yaralanan bir askerimizde bugün şehit düştü

Kars'ın Kağızman İlçesi Karakale Köyü mevkiinde PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla Jandarma Özel Harekât Timleri ile bir operasyon düzenlendi. Operasyonda Terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada üç terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi. Çatışmada ağır yaralanan bir askerimiz kaldırıldı hastanede şehit düştü.

Hakkâri ili Yüksekova Dağlıca Bölgesinde operasyon yapan askerlerimize PKK'lı teröristlerce roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu. Saldırı sonucunda 3 askerimiz şehit edildi. Biri ağır olmak üzere 6 askerimiz de yaralandı. 

Bölücü Terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bulunan Özekli Jandarma Karakol Komutanlığına, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada bir Jandarma Uzman Çavuş ağır, dört asker ve bir Geçici Köy Korusu da hafif şekilde yaralandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Uzman Çavuş tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Şırnak'ta Akdizgin Üs Bölgesine Bölücü Terör örgütü teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu. Saldırı sonucu ağır yaralanan bir askerimiz Şırnak Asker Hastanesine sevkedildi. Yaralı asker kurtarılamayarak şehit oldu.

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi’nde Skorsky helikoptere PKK’lı teröristlerce saldırı düzenlendi. Roketar ve Doçka uçaksavar silahıyla yapıan saldırıda 1 askerimiz şehit oldu. 7 askerimiz de yaralandı. 

İstanbul Sultanbeyli'de teröristlerce düzenlenen bombalı saldırının ardından çıkan çatışmada Bomba İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken şehit oldu.

Şırnak iline bağlı Cizre İlçesi’nde yasadışı gösterilere müdahale eden zırhlı polis aracına saldırı düzenleyen PKK'lı teröristler bir polisimizi şehit etti. Roketatarla düzenlenen saldırıda yaralanan 3 polis de Cizre Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Olay sonrası mahalleye giden zırhlı polis aracının geçişi sırasında teröristlerin yola yerleştirdiği mayın patlaması sonucu araçta bulunan 4 polis şehit oldu, bir polis de yaralandı.

Ağrı'nın Doğubayazıt ile Van’ın Çaldıran ilçelerini birbirine bağlayan karayolunda araçları yakan PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 1 uzman çavuşu şehit etti

Şırnak merkeze bağlı Araköy köyü mevkisinde teröristlerce  yola döşenen mayının patlaması sonucunda 3 asker şehit oldu. 

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde jandarma karakoluna patlayıcı yüklü traktörle yapılan intihar saldırısında 2 askerimiz şehit oldu, 24 askerimiz yaralandı.
Mardin’de Kerkük-Yumurtalık Petrol Boru Hattı'nın güvenliğini sağlayan askerlerin bulunduğu aracın geçişi sırasında, terör örgütü PKK tarafından yola döşenen mayın patladı. Olayda 1 askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz yaralandı.  

ADANA’nın Pozantı İlçesi’nde Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik düzenlenen saldırıda 2 polis memuru şehit oldu. Çıkan çatışmada 2 PKK’lı ölü ele geçirildi.

Kara Kuvvetleri 6'ncı Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'na (Şırnak/Akçay) ait Görmeç ve Seslice Üs Bölgelerine izinden dönen askeri personel konvoyuna yol emniyetini almak için görevlendirilen askerlerimize , bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından yapılan saldırı neticesinde 1 subay, 1 erbaş ve 1 er olmak üzere 3 kahraman güvenlik görevlimiz  şehit olmuştur.

Yine Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde terör örgütü PKK üyelerince uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda bir polisimiz daha şehit olmuştur.

28 Temmuz 2015 günü saat 11.30 sularında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 34. Hudut Tugay Komutanlığında (Şemdinli/Hakkâri) görevli Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya’nın sivil kıyafetli olarak banka işlemleri için gittiği bir bankanın önünde bölücü terör örgütü mensubu bir terörist tarafından silahla başından vurulduğu silahlı saldırı sonucunda ağır şekilde yaralanan kahraman Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya’nın Hakkâri Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 13.30’da şehit oldu.

Muş'un Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız, teröristlerce uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu.

Muş Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız, eşi ve çocuğunun da içinde bulunduğu araç ile evine giderken teröristlerce silahlı saldırıya uğramıştı. Olayda ağır yaralanan Binbaşı Kulaksız, kaldırıldığı Malazgirt Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Şehit komutanın memleketi Amasya’nın Merzifon ilçesindeki baba evine acı haber ulaştı.

Başta Şehidlerimizin Aileleri olmak üzere, bütün Türk milletine baş sağlığı diliyoruz.