Haberler

6 Aralık Diş Teknisyenleri Günü Kutlu Olsun

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 589 defa okundu
6 Aralık Diş Teknisyenleri Günü Kutlu Olsun
Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin 6 Aralık Diş Teknisyenleri günü ile ilgili olarak yayınladığı mesajdır:

Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin vazgeçilmezlerinden biri de diş teknisyenlerimizdir.

Aşırı yoğun bir hizmetin kısıtlı personel imkanları ile yürütüldüğü bir çalışma düzeninde çalışanlar sağlıklarının tehdit altında ortamlarda büyük bir özveri ile görevlerini yapmaktadırlar ama emeklerinin karşılığını ne yazık ki alamamaktadırlar. İş yoğunlukları sürekli artmasına rağmen döner sermaye ek ödemeleri ise azalmaktadır. 
Pek çok diş teknisyenimiz çalışma koşulları nedeniyle toz ve kimyasallarla gelişebilen tedavisi olmayan silikozis hastalığı başta olmak üzere pek çok meslek hastalığıyla karşı karşıya kalmıştır. 
 
Diş hekimlerimizin, Diş Klinik Yardımcısı, Diş Teknisyenleri ve Teknikerleri başta olmak üzere ADSM’lerde, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerinde ve hastanelerimizin diş kliniklerinde görevli tüm çalışanların sorunlarına çözüm bulunmasını istiyor ve onların haklı taleplerinin her platformda destekçisi olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.
 
6 Aralık Diş Teknisyenleri günü sağlık hizmetinin vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş teknisyeni arkadaşlarımızın 6 Aralık Diş Teknisyenleri Günü kutlu olsun.