Haberler

22-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 945 defa okundu
22-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası
Ülkemizde 22-27 Kasım "Ağız ve Diş Sağlığı Haftası" olarak, 22 Kasım ise "Diş Hekimliği Günü" olarak kutlanmaktadır.

Sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir çalışma hayatı dileğiyle, tüm diş hekimlerimizin “Diş Hekimleri Gününü' ve tüm ağız ve diş sağlığı çalışanlarımızın da "Ağız ve Diş Sağlığı Çalışanları Haftasını" kutlarız.

Ağız ve diş sağlığı çalışanları; yoğun iş yükü, çalışma koşullarının çalışan sağlığını tehdit ettiği ortamlar, performans ödemelerinde yaşanan sürekli geri ye gidişler gibi sorunlarla uğraşmaktadırlar.

Kamu ve özel sektörde görev yapan ve yaklaşık sayıları 50 binin üstünde ağız ve diş sağlığı çalışanlarının sorunlarının çözüm üretilerek, talepleri yerine getirilmelidir.  İçinde bulunduğumuz haftada bu amaçla atılan adımların olmasını temenni ederiz.

Türk Sağlık-Sen olarak diş hekimlerimizin, Diş Klinik Yardımcısı, Diş teknisyenleri ve teknikerleri başta olmak üzere ADSM’lerde, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerinde ve hastanelerimizin diş kliniklerinde görevli tüm çalışanların sorunlarına çözüm bulunmasını istiyor ve onların haklı taleplerinin her platformda destekçisi olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.