Haberler

Zulmü Alkışlayamam, Zalimi Asla Sevemem

/ Gaziantep Yazdır
Bu haber 2,962 defa okundu
Zulmü Alkışlayamam, Zalimi Asla Sevemem
Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Kemal KAZAK; İsrail’in Filistin’de yapmış olduğu katliamlar hakkında bir basın açıklaması düzenledi. KAZAK şu ifadelere yer verdi:

Değerli Basın Mensupları

İsrail Devleti’nin kurulduğu 14 Mayıs 1948’den beri Filistin kan ve gözyaşının adresi olmuştur. Soykırımın, işgalin ve barbarlığın her türlüsünü sergileyen İsrail Devleti, adeta bir terör örgütü gibi davranmakta; silahsız, masum, kadın, çocuk, yaşlı, engelli demeden, işgal politikalarına karşı çıkan herkesi katletmektedir. 

Bilindiği gibi Kudüs, 3 semavi dinin de kutsal kabul ettiği değerleri içinde barındıran, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biridir.

İnsanlık binlerce yıllık tarihinde en kanlı mücadelelerini din üzerinden yürütmüştür. Kudüs ise Müslümanların kadim kıblegâhı ve bütün semavi dinlerin ortak mekânıdır.

Dünyaya barış ve huzur ancak bütün inançlara saygı çerçevesinde geliştirilecek bir süreç sonucunda, Kudüs’ün maneviyatına halel getirmeden, evrensel hukuka ve tarihi gerçeklere uygun bir çözümle gelecektir. 

Hâlbuki İsrail’in, 1967 yılında 6 Gün savaşları sonunda Müslümanların kontrolündeki Kudüs’ü işgal etmesiyle, bitmeyen bir kavganın da fitili ateşlenmiştir.

ABD’nin bütün dünyayı karşısına alarak Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması bölgedeki gerginliği bir kat daha artırmıştır.

Hiçbir hakkı olmadığı halde 1948’den beri bölge halklarına kan kusturan İsrail’e, “Artık yeter” denmelidir. 

Yüzyıllardır soykırıma tabi tutulduğunu, sürgünlerle kıyıma ve haksızlığa uğradığını iddia eden İsrail, yaşadığı acılardan hiç mi ders almamıştır ki, başta Kudüs olmak üzere Filistin topraklarını işgal etmekten, beşikteki çocuklara kadar katletmekten çekinmemektedir! 14 Mayıs 2018 dünya tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

Kuruluş gününde dahi silahsız sivil halka mermi yağdırmaktan çekinmeyen İsrail’in hamurunda katliam ve soykırım olduğu da bir kere daha görülmüştür.

İnanıyoruz ki, zalim ve işgalci İsrail ile İslam’a karşı haksızın yanında alenen yer alan ABD, dünyada yalnız kalmaya mahkûm olacaktır.

Sapkın Siyonist inanışın tezahürü olarak, sözde Yahudilere vaat edilmiş topraklar için tüm dünyayı ateşe vermeyi göze alan bu azgın anlayış, insanlığın sağduyusu karşısında pes edecek, zalimler eninde sonunda kaybedecek, insanlık mutlaka kazanacaktır.

Ellerine masum kanı bulaşan İsrail ve ABD kendi yaktıkları bu ateşin yakıcı azabını elbet bir gün tadacaktır.

Türkiye Kamu-Sen olarak İsrail’i yaptığı bu vahşet ve barbarlık nedeniyle şiddetle kınıyor, katliamlarına derhal son vererek 1967 öncesi sınırlarına çekilmeye çağırıyoruz. 

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Filistinli kardeşlerimizin haklı davalarına sonuna kadar destek olacağımızı tüm kamuoyuna bir kere daha ilan ediyoruz.

Kemal KAZAK
Türkiye Kamu-Sen
Gaziantep İl Temsilcisi