Haberler

Yüreği Yeten Gelsin İndirsin

/ Zonguldak Yazdır
Bu haber 29,743 defa okundu
Yüreği Yeten Gelsin İndirsin
Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi’nin “Hemşireler Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen futbol turnuvasında tüm takımlara başarılar dilemek için astığı pankartın indirilmek istenmesine, Şube Başkanı Arzu Kara tepki göstererek, “Bu talimatı verenlerin yürekleri yetiyorsa, gelsin, indirsin” dedi.

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından “Hemşirelik Haftası' etkinlikleri kapsamında Kozlu ilçesindeki Danışlar Halı Saha Tesisleri’nde “Halı Saha Futbol Turnuvası' düzenledi. Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi’nin, tüm takımlara başarılar dilemek için sahaya astığı pankart indirilmek istendi. Şube Başkanı Arzu Kara, tüm takımlara sendika ayırt etmeksiniz başarılar dilediklerini, ancak BEÜ Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Emine Fidan’ın pankartın indirilmesi talimatı vermesine büyük tepki gösterdi. Pankartı turnuva sonuna kadar indirmeyeceklerini belirten Başkan Kara, şunları söyledi:
“Bülent Ecevit Üniversitesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü’nün katkıları ile ‘Hemşirelik Haftası’ kapsamında futbol turnuvası düzenlendi. Organizasyon için teşekkür ediyoruz. Üniversite Hastanesi bünyesinde düzenlenen futbol turnuvasına toplam 6 takım ve 42 erkek hemşire arkadaşımız katılıyor. 33 üyemiz bu turnuvaya iştirak etti. Biz tirajı komik bir konuyu kamuoyu ve siz değerli basın mensupları ile paylaşmak için buradayız. Türk Sağlık-Sen olarak, turnuvaya katılan tüm takımlara başarı dilemek amacı ile sahaya asılmak üzere bir pankart hazırladık. Bu pankart, ne hikmetse üniversite yönetimini rahatsız etmiş. Bülent Ecevit Üniversitesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Emine Fidan tarafından Şube Başkan Yardımcımız arattırılarak, ‘Tüm Takımlara Başarılar Dileriz’ pankartımızın kaldırılması istenmiştir. Bu davranışı anlamakta güçlük çekiyoruz. Üniversite hastanesinde çalışanlarımızın ve hizmet alan vatandaşlarımızın sorunları bitti de bu pankart mı size dert oldu? Üniversite hastanesinde faaliyet gösteren bir sendika olarak ‘tüm takımlara başarılar dileriz’ pankartının kime, ne zararı var? Sizin bir Başhemşire olarak başka derdiniz kalmadı da Türk Sağlık-Sen pankartı mı size dert oldu? Sizin görev tanımınızda sendikal ayrımcılık ve tahammülsüzlük mü var? Bu pankartın kaldırılması konusunda size talimat mı verildi? Bu pankarttın kaldırılması hangi mevzuatta, hangi kanunda yazıyor? Bu davranış size mi ait? Su sorunların cevaplarını merak ediyoruz. Bir sivil toplum kuruluşu olarak, bu sosyal faaliyete destek veriyoruz. Futbolda centilmenlikten yanayız. Üniversite hastane yöneticisi sıfatı ile Türk Sağlık-Sen pankartının kaldırılmasını isteyenleri kınıyoruz. Ülkemizde demokrasinin ve insan haklarının geliştirileceği en önemli kurum olması gereken Üniversitelerimizde yöneticilerin bu davranışlarını tirajı komik buluyoruz. Türk Sağlık-Sen pankartından ne istiyorsunuz? Bu pankartta sizi rahatsız eden nedir? Turnuvaya katılan çalışanlar bu pankart için bize teşekkür ederken, siz neyin hesabını yapıyorsunuz? Neyin kafasını yaşıyorsunuz? Turnuvaya katılanlar için astığımız bu pankart, buradan inmeyecektir. Bu talimatı verenlerin yürekleri yetiyorsa, gelsin, indirsinler. Halep ardaysa arşın burada…'


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi’nin “Hemşireler Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen futbol turnuvasında tüm takımlara başarılar dilemek için astığı pankartın indirilmek istenmesine, Şube Başkanı Arzu Kara tepki göstererek, “Bu talimatı verenlerin yürekleri yetiyorsa, gelsin, indirsin” dedi. Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi’nin “Hemşireler Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen futbol turnuvasında tüm takımlara başarılar dilemek için astığı pankartın indirilmek istenmesine, Şube Başkanı Arzu Kara tepki göstererek, “Bu talimatı verenlerin yürekleri yetiyorsa, gelsin, indirsin” dedi.