Haberler

Yıpranma Payı İle İlgili 30 Bin Dilekçeyi TBMM’ye Teslim Ettik

/ Türk Sağlık Sen Yazdır
Bu haber 1,813 defa okundu
Yıpranma Payı İle İlgili 30 Bin Dilekçeyi TBMM’ye Teslim Ettik
Yıpranma payındaki eksikliklerin giderilmesi ve çalışanların taleplerinin karşılanması amacıyla Türkiye genelinde başlattığımız dilekçe kampanyası ile toplanan 30 bin sağlık çalışanının imzaladığı dilekçeleri Genel Başkan Yardımcılarımız tarafından TBMM Dilekçe Komisyonuna teslim edildi.

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Sayın Mihrimah Belma Satır ile görüşen Genel Başkan Yardımcılarımız dilekçelerin çalışanların hassasiyetlerini ve beklentilerini içerdiğine dikkat çekerek bu konuda gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını istediler.  Kısa zamanda yurt genelinde 30 bin dilekçenin imzalanıp gönderildiğini hatırlatan Genel Başkan Yardımcılarımız sağlık çalışanlarının yıpranma payının 5 yıla 1 yıl olması, geçmiş dönemi kapsaması, sağlık  kurum ve kurumlarında çalışanların tamamını kapsaması ile ilgili taleplerini komisyon başkanına aktardılar. 

Komisyon Başkanı Mihrimah Belma Satır’da  çalışanların dilekçelerini yani  çalışanların yıpranma payı ile ilgili taleplerini  ilgili merciler ve yetkili kurumlara ileteceklerini belirtti. 

Komisyon Başkanı ile yapılan görüşmenin ardından 30 Bin Dilekçe klasörler halinde TBMM Dilekçe Komisyonuna teslim edildi. 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Yıpranma payındaki eksikliklerin giderilmesi ve çalışanların taleplerinin karşılanması amacıyla Türkiye genelinde başlattığımız dilekçe kampanyası ile toplanan 30 bin sağlık çalışanının imzaladığı dilekçeleri Genel Başkan Yardımcılarımız tarafından TBMM Dilekçe Komisyonuna teslim edildi. Yıpranma payındaki eksikliklerin giderilmesi ve çalışanların taleplerinin karşılanması amacıyla Türkiye genelinde başlattığımız dilekçe kampanyası ile toplanan 30 bin sağlık çalışanının imzaladığı dilekçeleri Genel Başkan Yardımcılarımız tarafından TBMM Dilekçe Komisyonuna teslim edildi. Yıpranma payındaki eksikliklerin giderilmesi ve çalışanların taleplerinin karşılanması amacıyla Türkiye genelinde başlattığımız dilekçe kampanyası ile toplanan 30 bin sağlık çalışanının imzaladığı dilekçeleri Genel Başkan Yardımcılarımız tarafından TBMM Dilekçe Komisyonuna teslim edildi.