Haberler

Yere Batsın Çözümünüz

/ Gaziantep Yazdır
Bu haber 33,145 defa okundu
Yere Batsın Çözümünüz
Gaziantep Şube Başkanımız Kemal KAZAK; Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun birkaç önceki açıklaması hakkında, Şehit Dr. Ersin Arslan toplantı salonunda bir basın açıklaması düzenledi. KAZAK şu ifadelere yer verdi:

Değerli Basın Mensupları;

Sağlık Bakanı Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU hafta sonu yaptığı açıklamada “Sokağa çıkma yasağı ilan edilen yerlerde hastane personelin giriş çıkışında sorun yaşamaması için 24 saat görevde kalma süresinin bir haftaya çıkarılacağını, personelin hastanede yatıp kalkacağını ve vardiyalı olarak bir haftalık nöbet uygulamasına geçirileceğini ifade etmiştir.

Devletin Gücü Yok İtirafı

Sayın Bakan bu talihsiz açıklamayla bölgede devletin gücünün olmadığını ve memurunu koruyamadığını açıkça itiraf etmektedir.

Görülüyor ki; terör bölgede yaşayan vatandaşların yanı sıra, onlara hizmet sunan sağlık çalışanlarına ve hastanelere kadar uzanmıştır. Gelinen noktada can güvenliği bölgenin birinci önceliği haline gelmiştir.

Terörün Başı Ezilmelidir

O sebeple bu kaotik durumdan sağlık çalışanlarına bir haftalık nöbet yazarak çıkamaz ve sağlık çalışanlarının can güvenliğini sağlayamazsınız. Devlet gücü gösterilmeli ve terörün başı ezilmelidir.

Açılım Zırvası

“Açılım'  söylemleriyle verilen tavizler, hem şehirleri kan gölüne çevirmiş hem de sağlık çalışanlarını hastanelerde bir haftalık nöbete mahkûm bırakma gibi trajikomik bir durum ortaya çıkarmıştır.

Bilinmelidir ki; bir haftalık hastane nöbetlerinin uygulamaya konulmak istenmesi insan fıtratına aykırıdır.

Sağlık Çalışanları Robot mu?

Soruyorum. Sayın Bakan sağlık çalışanlarını robot olarak mı görmektedir? Sağlık çalışanlarının aileleri ne yapacaktır?  Sosyal ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklardır? Onlara da evlerinden dışarı çıkmamaları için mektup mu gönderecektir?

Bakan İstifa Etmelidir

Devletin gücünün ve vatandaşın yaşama hakkının olduğu ülkelerde bu söylemleri ortaya koyanlar derhal makamları boşaltmalı ve dirayet sahibi kişiler makamları işgal etmelidir.

Bir haftalık hastane nöbetlerinden bahseden Sayın Bakan uygulamayı kendisi yapmalı ve ortaya koyduğu tezin ne kadar abes olduğuna şahitlik yapmalıdır.

Devlet Kamu Düzenini Sağlamalıdır

Türk Sağlık-Sen olarak; devlet olmanın en önemli göstergesinin kamu düzenini sağlamak olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.

Bölgede yaşayan masum vatandaşlarımız ve cefakâr kamu çalışanlarının aileleriyle birlikte huzur içinde yaşayabilmeleri için kalıcı tedbirlerin alınmasını ve bölgenin güvenli bir hale getirilmesini istiyoruz.

Bu durum hem bölgede yaşayan vatandaşlarımız hem de bölgede hizmet veren kamu çalışanları için acil bir zarurettir.

Saygılarımla.

Kemal KAZAK

Türk Sağlık-Sen

Gaziantep Şube Başkanı

 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Gaziantep Şube Başkanımız Kemal KAZAK; Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun birkaç önceki açıklaması hakkında, Şehit Dr. Ersin Arslan toplantı salonunda bir basın açıklaması düzenledi. KAZAK şu ifadelere yer verdi: