Haberler

Yavru Vatan KKTC 34. Yaşında

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 4,135 defa okundu
Yavru Vatan KKTC 34. Yaşında
Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci KKTC’nin kuruluşunun 34. Yıl dönümü için bir mesaj yayınladı;

Kıbrıs Türk’ün yok edilmek istenmesine karşı 1974 Kıbrıs Barış Harekatıyla Türk’ün vatansız olmayacağı ve vatanından bir karış toprak alınmasına asla müsaade edilmeyeceği, 15 Kasım 1983’te Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurularak devletsiz kalmayacağı tüm cihana gösterilmişti.

 Şükürler olsun ki aradan geçen yıllarda Batılıların Kıbrıs Türklüğünü yok etme girişimlerine zaman zaman prim verilerek bu planlara dört elle sarılanlar çıksa da bugün KKTC’nin 34. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın hazzını yaşıyoruz. 

Adına çözüm denilen her işin Türkün başına bela olduğu bir dönemde Kıbrıs Türklüğünü yok etme çabaları da Kıbrıs’ta çözüm denilen bir safsata sürdürülmeye çalışılmaktadır. Zaman zaman ısıtılıp ortaya çıkarılan planları ve taviz vermeye hevesli hainlerin tutumu olsa da Kıbrıs Türklüğü asla yok edilemeyecektir. Çünkü Kıbrıs davası Türk milletinin davasıdır. Bizim içinde Kıbrıs Türkiye’nin bir parçasıdır ayrı düşünülmeside her açıdan imkansızdır.

Bu vesile ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin 34. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, Kıbrıs Türklüğü için can veren şehitlerimizi ve ömrünü bu davaya adayan başta merhum Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş olmak üzere  Türk Mukavemet Teşkilatının yürekli mücahitleri, Türk ordusunun şanlı askerleri, isimsiz binlerce şehidimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, barış harekatına katılan ve bugün hala hayatta olan tüm gazilerimize sağlıklı ve hayırlı bir ömür diliyorum.