Haberler

Unvan Değişikliği Sözlü Sınavı Endişelere Neden Olmuştur

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 2,688 defa okundu
Unvan Değişikliği Sözlü Sınavı Endişelere Neden Olmuştur
Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sözlü Sınavı ile ilgili sınava giren çalışanlardan çok fazla şikayet aldıklarını dile getiren Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “Türk Sağlık-Sen olarak kamuda sözlü sınava adalet ve hakkaniyeti zedeleyeceği ve objektifliği yok edeceği konusunda hep karşı olduğumuzu ifade etmişizdir.

Her sözlü sınavda yaşananlarda bizim bu tespitimizi doğrular nitelikte olmuştur. Son olarak Sağlık Bakanlığı Unvan değişikliği sözlü sınavında da benzer bir tablo maalesef ortaya çıkmıştır. Çalışanlar özellikle sorulan sorulardan rahatsız olmuşlar ve sınav sonuçları ile ilgili olarak kaygılanmışlar ve bu şikayetlerini bize iletmişlerdir' dedi.

Sorulara bakılınca çalışanların endişelenmekte haklı olduğunu kaydeden Genel Başkan Kahveci “İlk buzdolabını kim buldu ?, Dünyada teniste en fazla şampiyon olan kim, Palamut meyvesi veren ağacın adı nedir?, İrlanda’nın para birimi, roman yazarları gibi bir takım sorular yöneltilmiştir. Bir biyolog kadrosuna yapılacak atamada bu tür soruların sorulmasının mantığını anlamak mümkün değildir. Sorular böyle olunca da sınavın sonuçları ile birlikte çalışanlar haklarının yendiğini belirtmişlerdir.  Ne yazık ki bu sınavda da haklı çıktık. Keşke haklı çıkmasaydık ' şeklinde konuştu.