Haberler

Üniversite Hastanesi Çalışanlarının Sorunlarını YÖK Başkanı İle Görüştük

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 1,321 defa okundu
Üniversite Hastanesi Çalışanlarının Sorunlarını YÖK Başkanı İle Görüştük
Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Ümit Turhan, Kenan Karaçam ve Mustafa Köse ile birlikte YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ı ziyaret etti.

Ziyarette üniversite hastanesi çalışanlarının sorunları ve beklentileri Genel Başkanımız Önder Kahveci tarafından gündeme getirildi. 

Üniversite hastanelerinde yaşanan mali kriz ve üniversite hastanelerinde görevli sağlık çalışanlarının döner sermayeler konusunda mağdur olduklarını belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci sistemin yeniden düzenlenmesi ve çalışanların döner sermayelerin arttırılmasını istedi.  SUT fiyatlarını yeniden belirlenmesi, sabit ek ödemelerin genel bütçeden verilmesi gibi düzenlemelerin yapılması için YÖK’ün de devreye girmesini istedi.

Döner sermaye komisyonlarında sendika temsilcilerinin yer alması gerektiğini belirten Genel Başkanımız, üniversite hastanesi çalışanlarının tayin sorunları, personel eksikliği gibi konuları da gündeme getirdi.

Üniversite Çalışanlarına Becayiş Hakkı İçin Çalışma Yapılıyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç üniversite hastanelerinde mali sorunlar ve döner sermayeler konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, ekonomik sorunların çözülmesi adına ilgili bakanlıklarla görüştüklerini kaydettiler. 

Üniversitelerde görevli personelin tayini konusunda ise atama nakil yönetmeliği oluşturulması, becayiş hakkı tanınması gibi bir çalışma içerisinde olduklarını belirttiler.