Haberler

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

/ Gaziantep Yazdır
Bu haber 9,175 defa okundu
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Kemal KAZAK; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, bir mesaj yayınladı. KAZAK şu ifadelere yer verdi:

Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu cennet vatanı bizlere emanet eden, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.

Ayrıca; 97 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisini kurarak, tarifsiz bir zafere imza atan şanlı ecdadımızı da bir kez daha yâd ediyorum.

Başkomutan Ulu Önder Atatürk'ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu bayramın bize ifade edeceği en büyük gerçek, milli birlik ve bağımsızlığının ne kadar önemli olduğunun açık bir göstergesi ve Türk milletinin kendi çabaları ile neleri başarabileceğinin çok somut bir örneğidir.

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır." sözünü çocuklarımıza çok iyi anlatmalı ve bakış açılarını bu yönde şekillendirmeliyiz.

Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve İstiklâl Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnet anıyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Kemal KAZAK
Türkiye Kamu-Sen