Haberler

Türkiye Kamu-Sen'in Geleneksel Aşure İkramı Yapıldı

/ Türkiye Kamu-Sen Yazdır
Bu haber 683 defa okundu
Türkiye Kamu-Sen'in Geleneksel Aşure İkramı Yapıldı
Muharrem ayının en güzel geleneklerinden Aşure günü Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonlarımızın öncülüğünde Genel Merkezimizde yapılan etkinlikle kutlandı.

Aşure günümüze başta Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanımız Önder Kahveci, sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticilerimiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aşure dağıtımı öncesi Türk Diyanet Vakıf-Sen Kastamonu Şube Başkan Yardımcısı Kamil Gezer tarafından, tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

ÖNDER KAHVECİ: BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZ DAİM OLSUN

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci aşure dağıtımı öncesinde yaptığı konuşmasında, aşure ikramında emeği geçenlere teşekkür ederken, “Allah milletimizin ve İslam aleminin birlik ve bütünlüğünü bozmasın, beraberliğimiz daim olsun. Muharrem ayında yaşanan bu acıları bir daha yaşatmasın.

Aşurenin, bu acı olaylara bakınca ne anlama geldiğini, İslam dünyasının ağız tadı içinde bir ve beraber olmasını işaret eden, anlatan bir gün olarak kutlanması son derece önemlidir.  Bu duygularla tekrar hepinize hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum” dedi.

Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin konuşmasının ardından, kazanlarda ki aşureler üyelerimize ve davetlilerimize dağıtıldı.


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Muharrem ayının en güzel geleneklerinden Aşure günü Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonlarımızın öncülüğünde Genel Merkezimizde yapılan etkinlikle kutlandı. Muharrem ayının en güzel geleneklerinden Aşure günü Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonlarımızın öncülüğünde Genel Merkezimizde yapılan etkinlikle kutlandı. Muharrem ayının en güzel geleneklerinden Aşure günü Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonlarımızın öncülüğünde Genel Merkezimizde yapılan etkinlikle kutlandı. Muharrem ayının en güzel geleneklerinden Aşure günü Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonlarımızın öncülüğünde Genel Merkezimizde yapılan etkinlikle kutlandı. Muharrem ayının en güzel geleneklerinden Aşure günü Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonlarımızın öncülüğünde Genel Merkezimizde yapılan etkinlikle kutlandı. Muharrem ayının en güzel geleneklerinden Aşure günü Türkiye Kamu-Sen Kadın Komisyonlarımızın öncülüğünde Genel Merkezimizde yapılan etkinlikle kutlandı.