Türkiye Kamu-Sen Teşkilatı Kütahya'da Bir Araya Geldi

Türkiye Kamu-Sen Teşkilatı Kütahya'da Bir Araya Geldi
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Önder Kahveci, Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Kütahya’da gerçekleştirilen istişare toplantısına katıldı.

Coşku ve heyecanın zirveye ulaştığı toplantıya çok sayıda üyemiz katılırken, Genel Başkanımız Önder Kahveci, çalışma hayatı ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

KAHVECİ: KUTLU ZAFERİN TOPRAKLARINDA SİZLERLE OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM

“Başkomutanlık Meydan Muharebesinin yaşandığı ve Türk milletinin zaferinin ilan edildiği bu güzel ve anlamlı kentimizde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum” diyerek sözlerine başlayan Genel Başkan Önder Kahveci, “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat katılarak yönettiği ve Yunan ordusunun bozguna uğratıldığı, bu kutlu zaferin gerçekleştiği topraklarda tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Onların bizlere bıraktığı Cumhuriyetimize ve vatanımıza canımız pahasına her zaman sahip çıkmaya devam edeceğiz. 

Türkiye Kamu-Sen konfederasyonu kurulduğu günden bugüne, devletiyle milletiyle ters düşmeden sendikacılık yapmaya devam etmektedir. Elbette bunun yanında devlet meselelerinde de her zaman görüş ve düşüncelerini ortaya koymaktadır. 

Türlü olumsuzluklara rağmen her yıl istikrarlı bir biçimde büyüyen Türkiye Kamu-Sen’in mücadelesi emeğin, alın terinin, çilenin, rahatından vazgeçerek zoru seçenlerin mücadelesidir. Bu mücadelede bizlere destek veren üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 

Üyeleriyle birlikte bu kutlu yolda yürüyen Türkiye Kamu-Sen, her zaman kamu çalışanları ve üyelerinin menfaatlerini gözetmiştir. Kırmızı çizgimiz iş güvencesinin korunmasıdır. İş güvencesini zayıflatan, iş ilişkilerini esnekleştiren geçici, vekil, sözleşmeli, idari hizmet sözleşmeli gibi istihdam biçimlerinin tamamının kaldırılması,  bu çerçevede bütün güvencesiz sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi talebimizi bir kez daha yineliyoruz. Buna ilişkin bir kanun teklifini hazırlayarak TBMM’ye getirilmesini sağladık.  Bu konudaki mücadelemiz sonuç alıncaya kadar devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

KAHVECİ: MEMUR VE EMEKLİNİN DAHA FAZLA EZİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Yaşanan ekonomik gelişmeler, enflasyon rakamları ve kamu çalışanlarının yaşadığı zorlukları değerlendiren Genel Başkan Önder Kahveci, “Sıkıntıların hepsi memur ve emeklinin hanesine eksi olarak geçti” dedi. Kahveci, “Yaşanan bütün ekonomik sıkıntılar ve gelişmelere rağmen yetkili konfederasyonun 2019’un ilk yarısı için attığı %4’lük imza, ne ekonomik gerçeklerle ne de toplumsal gerçeklerle örtüşmeyecek boyuttadır.  

2017 yılında imzalanan toplu sözleşme, memur ve emeklinin idam fermanı olmuştur. Nasıl ki, enflasyon hedefi güncellendi, nasıl ki bütün kurumlara yeni enflasyon hedefine uygun bir bütçe yapıldı, memur maaş zamları da güncellenmeliydi. Türkiye Kamu-Sen olarak aylardır kamu görevlilerine ve emeklilere ek zam yapılarak geçmiş yıl zararlarının telafi edilmesini ve 2019 yılına ilişkin maaş artışlarının yeni enflasyon hedefi gözetilerek üstüne büyüme ve refah payı da eklenerek güncellenmesini talep ediyoruz. Bu talebimizden vazgeçmeyeceğiz. Memur ve emeklinin daha fazla ezilmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi. 

KAHVECİ: YARDIMCI HİZMETLİLER VE EK GÖSTERGE KONULARININ TAKİPÇİSİYİZ

Çalışma hayatında yer bulan tüm sorunların takipçisi olduklarının altını çizen Genel Başkan Kahveci, “Yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personelin bir defaya mahsus Genel İdari Hizmetler sınıfına geçirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanına mektup göndererek konunun bir an öce çözüme kavuşturulmasını talep ettik. 

Kamuda heyecan yaratan ve beklentiye giren tüm memurlarımızın Ek gösterge düzenlemesi için mücadele veriyoruz. Değişikliğin bütün memurları kapsayacak şekilde yapılması için her platformda sesimizi duyuruyoruz.  Konuya ilişkin hazırladığımız kanun teklifi TBMM  Plan ve Bütçe Komisyonunda bekliyor. İnanıyorum ki, Genel Kurula geldiği anda bütün partilerin desteği çıkacaktır. Konfederasyonumuz, ek gösterge sorununun ifade ettiğimiz biçimde ele alınarak bir an önce çözüme kavuşturulmasını istemekte ve beklemektedir. Bunun dışındaki her uygulama var olan sorunların derinleşmesine ve memnuniyetsizliğin artmasına neden olmaktan öteye gitmeyecektir. 

Çalışanların üzerinden vergi yükünün azaltılmasının zaruri hale geldiğini belirten Genel Başkan Kahveci, kamu görevlilerinin gelir vergisi oranının %15 olarak sabitlenmesini istediklerini ifade etti. 

KAHVECİ: YILMAYA, YORULMAYA HAKKIMIZ YOK, MÜCADELE EDECEĞİZ VE  BAŞARACAĞIZ

Türkiye Kamu-Sen’in çok yönlü olarak devam ettirdiğini vurgulayan Genel Başkan Önder Kahveci, her türlü olumsuzluklara rağmen hak bildikleri yolda yürümeye devam edeceklerini sözlerine ekleyerek,” Türkiye Kamu-Sen olarak çok büyük bir camia, çok büyük bir gücüz. Kaybetme, gerileme, yorulma, bezginlik gösterme lüksümüz yok! Kader bize başarmak zorunda olduğumuzu haykırıyor. Temsil ettiğimiz değerler, taşıdığımız sorumluluklar, bizlere güvenen yüzbinler, umut bağlayan milyonlar için başarmamız lâzım. Her gün hakkı budanan, boğazından haram lokma geçmemiş memurlarımız için başarmamız lazım” diyerek konuşmasını tamamladı.

Haber Resimleri