Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Bir Araya Geldi

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Bir Araya Geldi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Barış Pınarı Harekatını destekleyen, aralarında Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin de bulunduğu Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi üyelerini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk dili konuşan ülkeler işbirliği konseyi dönüşünde Esenboğa Havalimanı'ndaki Şeref Salonu'nda gerçekleşen kabul, yaklaşık yarım saat sürdü. Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi üyesi STK’ların yöneticileri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a desteklerini bir kez daha ilettiler. 

Azerbaycan’da düzenlenen Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nden çıkan kararı da değerlendiren Genel Başkanımız Önder Kahveci;

“Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyinin sonuç bildirgesinde yer alan, “Barış Pınarı Operasyonuna” destek kararı Türk dünyasının birlik ve beraberliğini bir kez daha ortaya koymuştur. Arap Birliği ve diğer batılı ülkelerin tenkitleri karşısında, Türk Birliğinin dünyaya ilan ettiği bu destek kararı bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Bugüne kadar haklarını savunduğumuz milletler dahi bu operasyon neticesinde bizim karşımızda yer alırken Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığı bir kez daha görülmüştür. Mehmetçiğimize moral, Türk milletine gurur yaşatan bu birlikteliğin ebediyete kadar sürmesini temenni ediyor, desteklerinden dolayı üye ülkelere Türk milleti adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.