Haberler

Tüm Sözleşmeli ve 4/B'lilerin Kadroya Alınması İçin Dilekçe Kampanyası Başlatıyoruz

/ Türkiye Kamu-Sen Yazdır
Bu haber 9,248 defa okundu
Tüm Sözleşmeli ve 4/B'lilerin Kadroya Alınması İçin Dilekçe Kampanyası Başlatıyoruz
Ülkemizde kamu kurumlarında 657 sayılı Kanunun 4/A ve 4/B maddeleri uyarınca, 5393 sayılı Kanuna tabi olarak; sözleşmeli, idari hizmet sözleşmesi, kamu dışı sağlık personeli, vekil gibi adlar altında uygulanan çeşitli istihdam modelleri, çok başlı ve karmaşık bir yapının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Aynı kurumda aynı işi yapan ancak tabi oldukları yasal mevzuatın farklı olması nedeniyle maaşları, emeklilik hakları, iş güvenceleri, atama, tayin ve terfi ile sosyal ve özlük hakları farklı olan kamu görevlileri bulunmaktadır. Bu tür uygulamalar sonucunda kamuda görevleri ve nitelikleri aynı olmasına rağmen farklı statülere sahip çalışanlar arasında ücret adaletine ve sosyal eşitliğe ulaşmak imkânsız hale gelmekte, çalışanlarımızın aile birliği sağlanamamaktadır.

Anayasanın eşitlik ve sosyal adalet ilkesine de aykırı olan bu durumun yarattığı aksaklıkların giderilmesi için 4/B li statüde çalışanların 4/A kadrosuna geçirilmesini talep ediyoruz. Bu kapsamda tüm ülke genelinde Başbakanlık’a gönderilmek üzere 4 Mayıs 2018 Cuma  günü dilekçe kampanyası başlatıyoruz. Kampanyamız 15 gün boyunca devam edecektir.
 
100 binin üzerinde sözleşmeli statüde çalışan insanımızın kadroya geçirilmesi için HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM.

NOT: İMZALADIĞINIZ DİLEKÇELERİ ŞUBELERİMİZE veya 0312 424 22 29 FAKSIMIZA GÖNDEREBİLİRSİNİZ

Dilekçeyi İndirmek İçin Tıklayın...