Haberler

Teşkilat Toplantılarımızın Üçüncüsü Başladı

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 30,907 defa okundu
Teşkilat Toplantılarımızın Üçüncüsü Başladı
Sendikamız tarafından gerçekleştirilen, şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katıldığı“ Türkiyem Buluşması Teşkilat Toplantıları”nın üçüncüsü başladı.

Amasya, Hatay, İzmir1,İzmir2, İzmir Üniv, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri1, Kayseri2, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Osmaniye ve Sinop şubelerimiz ile Iğdır ve Ardahan il temsilciliklerimizin katıldığı ve Genel Başkan Yardımcımız Abdurrahman Uysal’ın sunumunu yaptığı toplantıda ilk olarak sendikamızın tanıtım filmi ve hayatını kaybeden teşkilat mensuplarımız için hazırlanan VTR izlendi. 

Daha sonra Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci tarafından toplantının açılış konuşması gerçekleştirildi. Genel Başkanımız konuşmasına terörle mücadele sırasında şehit düşen vatan evlatlarını  ve sendikal mücadelemiz sırasında hayatını kaybederek aramızdan ayrılan teşkilat mensuplarını anarak başladı.  

Türk Sağlık-Sen Millidir, Derdi Vatan ve Millettir
Genel Başkanımız konuşmasının başında Türk Sağlık-Sen’in herşeyden önce milli bir kuruluş olduğuna dikkat çekerek “ Unutmayalım ki vatanımız, devletimiz, bağımsızlığımız olmadan hiçbir şeyin anlamı yoktur.  Türk Sağlık-Sen olarak bizi milli bir kuruluşuz. Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız düsturu ile kutlu bir mücadele sürdürüyoruz. Şehitlerin can pareleri bizimle beraber. Bakın Karabük şubemiz Sur’da kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerine hediyeler gönderdi. Biz işte böyle bir sendikayız. Vatan, millet ve bayrak deyince en öndeyiz. Vatan söz konusu olunca geride kalan herşeyi teferruata indirenleriz. " dedi.

Çalışanlar Malum-Sen’e Kırmızı Kart Göstermeli
Genel  Başkanımız Önder Kahveci kamu çalışanlarının toplu sözleşmelerde ihanete uğradığını belirterek “ Bir önceki toplu sözleşmede enflasyon farkını almadılar memuru aylık 42 TL zarar uğrattılar, 2015 için ise enflasyon farkının hesaplamasının değiştirilmesine göz yumdular memurları aylık 43 TL zarara uğrattılar. Mahkemelerde açtıkları dava ile 650 TL ek ödeme almaya başlayan 4/C’lileri  attıkları imza ile 115 TL’ye mahkûm ettiler. Yıllar itibariyle baktığımızda Türkiye Kamu-Sen’in toplu görüşmelerde kazandığının yarısını bile kazanamayan iş bilmezler bunlar. Karneleri zayıf, kamu çalışanları bunlardan hesap sormalı, kendisini sürekli zarara uğratan malum-sen’e kırmızı kartı göstermelidir.  Aksi takdirde kötüler kendilerine tahammül edildikçe azarlarmış misali kamu çalışanlarının zararı da katlanarak çoğalacaktır' dedi. 

28 Şubatta Kesintisiz Demokrasi Diyen Sadece Bizdik
 Bugün ortalıkta demokrasi diye gezinen ve özgürlüklerin savunucusu olduğunu idda edenlerin demokrasinin ve özgürlüğün en sıkıntılı zamanlarında ortalıkta olmadığına dikkat çeken Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Türkiye bir 28 Şubat yaşadı.  Demokrasi ve özgürlüklerin önüne set çekildiği bir dönemdi.  O zor günlerde yakalarına kesintisiz demokrasi kokartı takıp meydana çıkan eylem yapan sadece Türkiye Kamu-Sen’di. Bugün kendilerini demokrasi ve özgürlük savunucuları gibi gösteren malum senliler o gün ortalıkta gözükmüyorlardı. Bir köşeye sinmiş bekliyorlardı.' şeklinde konuştu. 
Yeni Türkiye Diyerek Ülkemizi Bölmeye Çalıştılar.
Yeni Türkiye denilerek Milletimizi bir ve bir arada tutan tüm değerlerin tahrip edildiğini hatırlatan Genel Başkanımız Önder Kahveci “  Yeni Türkiye diye bir süreç başlattılar. Çözüm süreci ve akil adamlar diyerek ortaya zırvalar attılar. Biz bunların hepsinin ihanet süreci odlduğunu ve memlekete yazık edildiğini söylemiştik. Ama dinlemediler. Tabelalardan TC’nin Çıkarılması, andımızın kaldırılması, Bayrak şiirinin ders kitaplarından çıkarılması gibi işlerle milli değerlerimiz tahrip ettiler. Milli birliğimizi ve şuurumuzu zedelediler.  Bugün yaşananların sorumlusu oldular. Ama onlara inat 2016 yılını Bayrak yılı ilan ettik. Takvimimizde, toplantılarımızda Ay yıldızlı Bayrağımız öne çıkardık.  Biz şehitlerin can parelerinin üye olduğu sendikayız. Vatan ve millet diye can verenlerin emanetleri bizimle beraber. Onun için sorumluluğumuz ağırdır. Türk Sağlık-Sen olarak vatanımızdan, milletimizden ve bayrağımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bizi biz yapan değerlerimizden asla taviz vermeyeceğiz. Türk milletini bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. “ dedi. 

Genel Başkanımızın konuşmasının tamamlanmasının ardından Genel Başkanımız Önder Kahveci ile birlikte  Genel Başkan yardımcılarımızın salonu selamlamasıyla toplantımızın ilk bölümü tamamlanmış oldu. 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Sendikamız tarafından gerçekleştirilen, şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katıldığı“ Türkiyem Buluşması Teşkilat Toplantıları”nın üçüncüsü başladı. Sendikamız tarafından gerçekleştirilen, şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katıldığı“ Türkiyem Buluşması Teşkilat Toplantıları”nın üçüncüsü başladı. Sendikamız tarafından gerçekleştirilen, şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katıldığı“ Türkiyem Buluşması Teşkilat Toplantıları”nın üçüncüsü başladı. Sendikamız tarafından gerçekleştirilen, şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katıldığı“ Türkiyem Buluşması Teşkilat Toplantıları”nın üçüncüsü başladı. Sendikamız tarafından gerçekleştirilen, şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katıldığı“ Türkiyem Buluşması Teşkilat Toplantıları”nın üçüncüsü başladı. Sendikamız tarafından gerçekleştirilen, şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katıldığı“ Türkiyem Buluşması Teşkilat Toplantıları”nın üçüncüsü başladı. Sendikamız tarafından gerçekleştirilen, şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katıldığı“ Türkiyem Buluşması Teşkilat Toplantıları”nın üçüncüsü başladı. Sendikamız tarafından gerçekleştirilen, şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katıldığı“ Türkiyem Buluşması Teşkilat Toplantıları”nın üçüncüsü başladı. Sendikamız tarafından gerçekleştirilen, şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katıldığı“ Türkiyem Buluşması Teşkilat Toplantıları”nın üçüncüsü başladı. Sendikamız tarafından gerçekleştirilen, şubelerimiz ve işyeri temsilcilerimizin katıldığı“ Türkiyem Buluşması Teşkilat Toplantıları”nın üçüncüsü başladı.