Teröre HAYIR Kardeşliğe EVET

Teröre HAYIR Kardeşliğe EVET
13 Sivil toplum örgütünün bir araya geldiği ve Türkiye Kamu-Sen’i temsilen Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin katıldığı toplantı sonucunda bir açıklama yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Herkese 'bayrağını al da gel' çağrısı yaptıklarını söyleyerek 17 Eylül Perşembe günü Ankara Sıhhiye Meydanı'nda teröre hayır kardeşliğe evet mitingini gerçekleşeceğini belirtti.

Hisarcıklıoğlu'nun konuşmasından "Biz beraberiz. Ortak paydamız insan haklarına ve hukuka saygıdır. Bu sorumluluk duygusuyla hareket edilmelidir. 17 Eylül Perşembe günü, saat 16.30'da Türkiye'nin dört bir yanından gelip, Ankara'da toplanma kararı kaldık.  Tüm Türkiye'yi Ankara Sıhhiye meydanında toplanmaya davet ediyorum.  Terörü lanetleyen ve kardeşliğimize sahip çıkan tüm halkımızı bu toplanmaya davet ediyoruz. Bizim en büyük gücümüz kardeşliğimizdir, gelin kışkırtıcı söylemleri bırakalım, toplumu germeyi bırakalım. Başka bir Türkiye yok.' dedi. 
Terörü lanetleyecek ve vatanımıza sahip çıkacağız diyen hisarcıklıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:  o gün kimseyi ötekileştirmeden tek bir şey söyleyeceğiz "Teröre hayır". Bize katılmayan milyonları da o gün vatanın her köşesini al bayrakla donatlamaya davet ediyoruz.Perşembe bu büyük buluşmada herkesi görmek istiyoruz."

Haber Resimleri