Haberler

Terör Çirkin Yüzünü Bir Kez Daha Göstermiştir

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 39,267 defa okundu
Terör Çirkin Yüzünü Bir Kez Daha Göstermiştir
Fransa’nın başkenti Paris’te yaşanan terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz. Daha birkaç ay önce Ankara’da yüzlerce vatandaşımızı katleden terör örgütü, şimdi de Paris’te farklı inançlardaki yüzlerce masum insanı katletmiştir.

Terörü inanç bağlamına indirgeyerek yüce dinimizi karalamaya çalışanlar hem bu dünya da hem de öteki dünyada kahrolacaklardır. Sevgi ve hoşgörü dini olan İslam’ın adını bu yaptıkları kabul edilemez eylemlere referans gösterenler İslam’a en büyük darbeyi vurmakta, en büyük zararı vermektedirler.
 
Bununla birlikte, bir kere daha görülmüştür ki, terörün ideolojisi, dini, bölgesi, ahlakı ve ırkı yoktur. Bir bölgedeki terör olaylarına müsamaha gösterip, “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın' anlayışına sessiz kalanlar bir süre sonra salgın bir hastalık gibi yayılan terörizmin kurbanı olabilmektedirler.
 
Yıllardır ülkemizin ve coğrafyamızın en büyük belası olan  terör sorununa kör bakanlar, bugün terörün çirkin yüzü ile muhatap olmuşlardır.
 
Bu bakımdan bütün devletlerin ayrım yapmaksızın dünyanın neresinde olursa olsun, terörün her türlüsüne karşı bir araya gelerek en etkin mücadele yöntemlerini ortaya koymaları bir zorunluluktur. Aksi takdirde bu terör ateşi bütün dünyayı yavaş yavaş saracaktır.
 
Bir kez daha Fransa’da yaşanan bu terör saldırısını insanlık adına lanetliyor, Fransız halkına baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz' dedi.