Haberler

TEMSİLCİLERİMİZLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIK

/ Adana Yazdır
Bu haber 1,255 defa okundu
TEMSİLCİLERİMİZLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTIK
Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak işyeri temsilcilerimizle yemekli, istişare toplantı yaptık.

Toplantıda Şube Başkanı konuşmasında ;

"Sayın Yönetim Kurulu,Türksağlısen Sendikamızın Sayın İş Yeri Temsilcileri,Sayın Sendika Üyelerimiz.Sözlerime Başlarken Saygı Sevgi Samimi Muhabbetlerimle Sizleri Selamlıyor.  Genel Başkanımız Önder Kahvecinin Ve Genel Başkan Yardımcılarımızında Sizlere Selamlarını İletiyorum.TÜRK Sağlık-Sen İstişare Toplantısına Hoş Geldiniz. Diyorum. Öncelikle Bu Hafta İstanbulda Hastanede Odasında Eski Bir Hastası Tarafından Katledilen Doktor Fikret Hacıosman’ A Allah’tan Rahmet ,Ailesine Baş Sağlığı Dilerim.

Bugün Sağlıkta Şiddet Cinayetlere Kadar Uzanmış, Çalışanların Kafasında Kaldırım Taşı Kırıldığı, Gruplar Halinde Saldırıların Yaşandığı Bir Vahşet Boyutuna Taşınmıştır.  Darp Etmenin Yanı Sıra Isırma Gibi Vakalarda  Görülmeye Başlanmıştır. Kısacası Sağlıkta Şiddet Ve Linç Sağlık Çalışanlarının Hizmet Üretmesine Engel Olacak Bir Seviyeye Gelmiştir. Acil Çözümler Bulunması Gereklidir. Zira Bugüne Kadar Yapılan Düzenlemelerin Bir Faydası Olduğu Görülmemiştir. Sağlıkta Şiddetin Durmak Bir Yana Artarak Devam Etmesindeki En Önemli Neden Etkin Ve Caydırıcı Tedbirlerin Hayata Geçmemesidir.

Tüm Bunların Yanı Sıra Türk Sağlık-Sen Olarak Önerimiz Sağlık Hizmeti Veren Birimlerin Ve Yerlerin Hiçbir Ayrım Gözetilmeden ( Sıfır Toleranslı Alan) Olarak Tanımlanmasıdır. Sıfır Toleranslı Alanlarda İşlenen Suçlara En Sert Yaptırımlar Uygulanır Ve Bu Suçlara Karşı Hakimlerin Bir Takdir Yetkisi De Bulunmaz.

Böyle Bir Alan Tanımlaması İle Eminiz Ki Sağlık Kurum Ve Kuruluşları Daha Güvenli Yerler Haline Geleceklerdir.  Bu Konuda Sendika Olarak Teklifimizi Sağlık Bakanlığı Başta Olmak Üzere Tüm Yetkili Mercilere Gönderdik.

Değerli Temsilcilerim, Sevgili Arkadaşlarım. Adanada Sendikamıza Başkanlık Yapmış Duyenlerimizide Hatırlatmadan Geçmek İstemiyorum. Sayın Birol Buyukozturk, Sayın Gazi Adamhasan, Sayın Mehmetali Tümer,(Aramızda Ve Temsilcimiz) Sayın Ethem Tunç, Sayın Arif Dağlı Ve Sayın İsmet Tepe Abilerimize Hizmetlerinden Dolayı Teşekkür Ederim. Yine Ayrıca Sendikamızın Yönetiminde Bulunan, Temsilcilik Yapan Arkadaşlarımıza Hizmetlerinden Dolayı Teşekkür Ederim.

Bu Dönem Yönetimde Bulunmayan, Şuan Aramızda Bulunan Geçmişte Başkan Yardımcımız, Bugün Sendika İş Yeri Temsilcimiz Sayın Hayati Polat, Sayın Birol Baysal  Sayın Hasan Över Beylere Ve Kadın Kolları Başkanım Şehir Hastanesi Temsilcim Ayşe Akşun Hanım Efendiye Sizlerin Huzurunda Teşekkür Ediyor. Canu Gönülden Alkışlamak İstiyorum.

 Arkadaşlar Biz Birlik Ve Beraberliğimizi Düstur Edinen, Sendikamızı Şahsi Menfaatlarımızın Üstünde Tutan Fakirdaşlarız.  Bizler, Sizler Bu Kadar Baskı Ve Zulüm Ortamında, Sendikamıza İnancımızdan,Hak Mücadelemiz De Geri Adım Atmadık,  Bizde Geri Vites Yok. Yılmadan, Dimdik Ayakta Kalmamız Bunun İşaretedir. Ben Onlara Sendikada Demek İstemiyorum. Malum Sendikaya Destek Veren Üye Olan Arkadaşlarıma Sesleniyorum,Bunlar Sizlerin Desteği İle Makam, Koltuk Peşinde Koşuyorlar. Bunlarda  Öyle Liyakat Bilgi Beceri Samimiyet Yoktur.Hak Mücadelesiyle İlgili Herhangi Bir   Kaygıları Da Yok.Yaptıkları Ortada, Yapacaklarıda Hiç Bir Şey. Arkadaşlar Bunların İleri Vitesi Hiç Olmadı Akşamdan Ciğer Yemiş Zannedersiniz. Sabaha Süt Dökmüş Gibi Olurlar. Bunlarda Utanmada Yok. Bu Sarı  Sendikacılar Hep Bir Rüzgar Desteği,Ve Bir İtelemek İleri Gitmeyi Öğrenmişler.O Rüzgar Kesildiğinde Bunların Hali Sudan Çıkmış Balık Misali.Bunlara Güvenilmez.Bunlarla Yola Gidilmez.

Arkadaşlar.İl Müdürü,Baş Hekimler Le Tüm İdarecilerle Görüşmelrimde Açık Açık İfade Ediyorum.Sendikal Ayrımcılık Yapılmayacak.Sendikal Baskı Olmayacak.Yapamayacaklar.Yapanlar Hesabını Verecek.Bunun Takıpçisiyiz.

 

Hz. İbrahim (As) Zamanındaki Karıncanın Bile Safım Belli Olsun Diye Ateşe Karşı Taşıdığı Su Misali. Ülkemizde Yıllardır Devam Eden Terör Olayları,Sendikal Ayrımcılıklar,Irkçılık Vatana İhanet İle Bir Yerlere Varılmaz, Varamazsınız.Varamıyacaksınız,Bizim Milli Birlik Ve Beraberliğimize ,Fitne Fesat İle Gölge Düşüremeyeceksiniz,Düşürtmeyeceğiz..İşte Burada Şu Çok İyi Bilinmelidir Ki, Türkiye Kamusen Türk Sağlık Sen’ İn Mücadelesi Bunun Savaşıdır.Minarelerde Ezanlar Susmayacak.Bu Bayrak Göklerden İnmeyecek.

Değerli Arkaaşlarım Sözlerimi Tamalarken Hepinize Saygı Sevgi Ve Muhabbetlerimi Sunuyor.Toplantımızın Sendikamıza, Teşkılatımıza, Hak Mücadelmizde  Hayırlara Vesile Olsun. Varlığına,Birliğine Ve Yücelerin En Yücesi Olduğuna İnandığımız,  Ol   Deyince Olduran, Gönüllerimizi İman Nuruyla Dolduran, Allah A Vatana Millete Bayrağa Kuran Ve Silaha Yemin Olsun Ki, Mücadelimizde Hiç Bir Engel Tanımayacağız, Yılmayacağız, Yıkılmayacağız. Başaracağız, Başaracağız   Başaracağız.

Ne Mutlu Türküm Diyene."

ifadelerine yer verdi.

Toplantı sonunda İşyeri Temsilcilerine Temsilci Belgeleri Takdim edildi.

Geçen Dönem Şube Yönetim Kurulu üyeliği yapan, iş yeri temsilciliği yapan üyelerimize ve Kadın Kolları Komisyonumuza da  Teşekkür Belgeleri takdim edildi.


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak işyeri temsilcilerimizle yemekli, istişare toplantı yaptık. Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak işyeri temsilcilerimizle yemekli, istişare toplantı yaptık. Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak işyeri temsilcilerimizle yemekli, istişare toplantı yaptık. Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak işyeri temsilcilerimizle yemekli, istişare toplantı yaptık. Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak işyeri temsilcilerimizle yemekli, istişare toplantı yaptık. Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak işyeri temsilcilerimizle yemekli, istişare toplantı yaptık. Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak işyeri temsilcilerimizle yemekli, istişare toplantı yaptık. Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak işyeri temsilcilerimizle yemekli, istişare toplantı yaptık. Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak işyeri temsilcilerimizle yemekli, istişare toplantı yaptık. Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi olarak işyeri temsilcilerimizle yemekli, istişare toplantı yaptık.