Haberler

Tayinde Kısıtlamalar Kaldırıldı

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 36,876 defa okundu
Tayinde Kısıtlamalar Kaldırıldı
Sağlık Bakanlığı Temmuz ayı atama kurası ilanında Ocak 2015’te ataması yapılan fakat ayrılışını gerçekleştiremeyen uzman tabipler ve tabipler ile ilgili bir düzenleme yer aldı.

Bu konuda mağduriyet yaşayan uzman tabip ve tabipler için tayine engel kısıtlamaların kaldırıldığı ve 18.06.2015 tarihi itibariyle 30 (otuz) gün içerisinde ayrılışlarını yapmaları gerektiği belirtildi. Süresi içerisinde ayrılış yapmayanların atamaları iptal edileceğine dikkat çekildi.

İşte İlanda Yer Alan Düzenleme:

1-a) İstihdam Planlama Komisyonu’nun 22.12.2014 tarihinde yapılan toplantısında 2015 Yılı Ocak Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası hakkında alınan “Kurada yerleşip ataması yapılan uzman tabip ve tabiplerin; halen görev yaptığı birimden ayrılması halinde unvan ve branşının Personel Dağılım Cetveline göre doluluk oranının %60’ın altına düşmesi durumunda, bu uzman tabip ve tabiplerin ayrılışlarının yerlerine atanacak hekimin göreve başlamasından sonra yapılması; aynı birimden ayrılacak personel sayısının birden fazla olması halinde, ayrılışların en yüksek hizmet puanına sahip personelden başlayarak sırayla yapılmasına' şeklindeki kısıtlama kaldırılmıştır. Kısıtlaması kaldırılan personelin 18.06.2015 tarihi itibariyle 30 (otuz) gün içerisinde ayrılışlarını yapmaları gerekmektedir, süresi içerisinde ayrılış yapmayanların atamaları iptal edilecektir.