Haberler

TARLADA İZİ OLMAYANIN HARMANDA YÜZÜ OLAMAZ

/ Gaziantep Yazdır
Bu haber 261 defa okundu
TARLADA İZİ OLMAYANIN HARMANDA YÜZÜ OLAMAZ
Değerli kamu çalışanları bugün “3600 Ek Gösterge” hakkındaki çalışmalarımızdan söz edeceğim.

Türkiye Kamu-Sen olarak; uzun bir zamandan beri her platformda dile getirdiğimiz “3600 Ek Gösterge” hakkında 24 Haziran seçimleri öncesinde Sayın Cumhurbaşkanı tarafından Öğretmen, Hemşire, Polis ve Din Görevlilerine “3600 Ek Gösterge” verileceği ifade edilmişti.

Sayın Cumhurbaşkanının bu söylemi sonrasında; Genel Merkezimiz tarafından çok detaylı bir çalışma yapılmış ve yapılacak düzenlemenin sadece 4 meslek grubunu kapsaması halinde, hem adaletsiz bir düzenleme olacağı hem de kamu kurumlarındaki sorunların derinleşeceği ve çalışma barışının bozulacağını hususunda dikkat çekilmiştir.

Bu bağlamda söz konusu düzenlemenin adil bir şekilde kanunlaşması vücut bulması adına Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Sayın Mustafa KALAYCI vasıtasıyla Türkiye Büyük Millet Başkanlığına sunulması sağlanmıştır.

Kamu çalışanları adına hayati önem arz eden bu konuya kayıtsız kalmayan ve emek harcayan Milletvekili Sayın Mustafa KALAYCI’ya sendikamız adına bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Türkiye Kamu-Sen olarak; Sayın KALAYCI vasıtasıyla TBMM sunulan bu çalışma ile;

1- 3600 Ek Gösterge düzenlemesinin şartları taşıyan bütün kamu çalışanlarını kapsamasını, 

2- En alt ek gösterge rakamı ile 3000 arasındaki ek gösterge rakamlarının hiyerarşik olarak kademeli bir şekilde yükseltilmesini,

3-Emekli maaşı bağlanma oranlarının kademeli olarak arttırılmasını,

4-Ek gösterge alamayan Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki kamu çalışanlarına ek gösterge verilmesini hedefledik. 

Türkiye Kamu-Sen olarak bizler, Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan yasanın, hali hazırdaki şekilde yasalaşması için, basın açıklamaları, televizyon programları ve eylemler ile gündem oluşturmaya devam ederken, (GOOGLE’NİN TANIMLAMASIYLA) “MATEMATİK BİLMEYEN” ve “ENFLASYON FARKINI TOPLU SÖZLEŞME MASASINDA UNUTAN” sendika ise; her zamanki gibi kamu çalışanlarını aldatmaya ve oyalamaya devam ediyor.

En büyük maharetleri taklitçilik olan bu “SARI SENDİKA” bu kez de 3600 ek gösterge hakkında çalışma yaptıklarını söylüyorlar.

Ortaya hiçbir eylem ve aksiyon koyamayan “SARI SENDİKAYI” “TARLADA İZİ OLMAYANIN HARMANDA YÜZÜ OLAMAZ” sözü ne kadar da güzel tarif ediyor.

Bilinmelidir ki; Türkiye Kamu-Sen olarak bizler, gözümüzü budaktan esirgemeden, kamu çalışanlarının mali, sosyal ve ekonomik haklarının iyileştirilmesi için dün olduğu gibi bugün ve yarında mücadele etmeye ve “HAK VERİLMEZ ALINIR” düsturuyla da kamu emekçilerinin sesi, alanlardaki temsilcisi ve güvendiği liman olmaya devam edeceğiz. 

Bilinmelidir ki;
SENDİKALARIN ER MEYDANI ALANLARDIR,
ALANLARA DA ANCAK YÜREĞİ YETENLER İNER.

Kemal KAZAK
Türkiye Kamu-Sen
Gaziantep İl temsilcisi