Türk Sağlık-Sen'li Kadınlardan Askerlere Mektup Var

Türk Sağlık-Sen'li Kadınlardan Askerlere Mektup Var
Türk Sağlık Sen İzmir 2 Nolu şube Kadın Komisyonu olarak askerlerimiz için bir araya geldik.

Yapılan programımıza Türk Sağlık Sen Genel Merkezi İdari İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız İsmail TÜRK ve Türk Sağlık Sen Kadın Kolları Genel Başkanımız Leyla POLAT, Türk Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanımız Şenol ATICI ve Yönetim Kurulu üyeleri ve Türk Sağlık Sen İzmir Üniversite Şube Başkanı Yasemin ZENGİN’de katılım sağlamıştır.

Türk Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Kadın Komisyonu, Güneydoğuda vatani görevini yapan askerlere elleriyle yaptıkları gıda malzemelerini ve duygu yüklü bir mektup gönderdi.

İşte komutan ve askerlere, Kadın Kolları Başkanı Şerife Erol imzasıyla gönderilen o duygusal mektup:

"Değerli komutanlarımız ve askerlerimiz

Sizler güzel ülkemin her bir yanında bizlerin namusu,vatanı ve bayrağı için kendi canınızı düşünmeden şerefli görevinizi yaparken bizler de burada sizler için her daim dua ediyoruz. Bir askerimiz bir polisimiz şehit olduğunda hepimizin ocağına ateş düşüyor kendi evladımızı kendi kardeşimizi kaybetmiş gibi canımız yanıyor. Bu cennet vatanı bölmek ve karıştırmak isteyen hainler hep vardı her zamanda olacak ama bilmedikleri bir şey var: Türk milleti şanlı bir millet! Türk milleti kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla çocuğuyla canını verir ama vatanından bir karış toprağı vermez. Şehit kanlarıyla var olmuş Ay yıldızlı al bayrak dalgalansın diye milletimizin bütünlüğü devletimizin bekası bozulmasın diye, Türk kürt alevi Çerkez laz dadaş gakkoş hepsi kardeş diye verildi yüz binlerce can. O kadar kolay değil. Bu milleti bölmeye kimsenin gücü yetmez.

"NENE HATUN ÖLMEDİ"

Bizler Mustafa Kemal Atatürk´ün “Bütün cihan işitsin ki efendiler, artık İzmir hiçbir kirli ayağın üzerine basamayacağı kutsal bir topraktır!” dediği Kubilay´ın Hasan Tahsin´in Fethi Sekin´in şehit olduğu İzmir´den Türk Sağlık Sen 2 No´lu şube Kadın komisyonu olarak sizlere sesleniyoruz, Yalnız değilsiniz. Bizler Türk kadını olarak Kurtuluş savaşında Çanakkale savaşında olduğu gibi sizlere her türlü desteği vermeye hazırız Cephaneler ıslanmasın diye yavrusunun üzerindeki örtüyü alıp cephaneyi örten Kastamonulu Şerife Bacı ölmedi. Erzurum´da evde 3 aylık bebeğini bırakarak düşmana direnişin simgesi haline gelen Nene Hatun ölmedi. Hiç şüpheniz olmasın onların aziz ruhları bizim bedenlerimizde bütün Türk kadınlarının bedeninde yaşamaya nesiller boyu devam edecektir. Bizler Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk´ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti´nin dik duruşlu,şerefli ve tarihe adını Türk askeriyle birlikte yazdırdığı mücadelesini omuz omuza verdiği Türk kadınlarıyız.

"MORALİNİZİ YÜKSEK TUTUN"

Siz rahat olun siz moralinizi yüksek tutun siz güçlü olursanız biz de güçlü oluruz. Biz sizden aldığımız güçle ayaktayız ve de hayattayız. Yüce Türk milleti her daim arkanızda yanınızdadır. Allah sizleri korusun yüceltsin ve bize bağışlasın. Hiçbirinizin kılına bile zarar gelmeden sağ salim evlerinize dönmeyi Rabbim nasip etsin. Hainler topluluğu bir gün mutlaka cezasını çekecek Türk milleti hak ettiği refaha ulaşacaktır buna inancımız tam. Hepinizi Saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Sizleri Yüce Allah´a emanet ediyorum."                                                                              

 

Haber Resimleri