SAĞLIK ÇALIŞANI ANNELERİN BEKLENTİSİ 3600 EK GÖSTERGE HAYATA GEÇİRİLMELİ.

SAĞLIK ÇALIŞANI ANNELERİN BEKLENTİSİ 3600 EK GÖSTERGE HAYATA GEÇİRİLMELİ.

Sağlık çalışanı annelerin Sayın Cumhurbaşkanından ve Sağlık Bakanından beklentileri olan 3600 Ek Göstergenin hayata geçirilmesi hakkındaki beklentileri için Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker yazılı açıklama yaptı.

 

         Anneler günü başka bir anlam taşıyor bu yıl. Anne şefkati, merhameti ve sevgisi her bir sağlık çalışanının yüreğinden damla damla akmış, hastalarımıza şifa kaynağı olmuştur.

       Evinden ve çocuklarından uzak, hastaların kendilerini emanet ettiği cefakar, fedakar sağlık çalışanları,


        Bir yandan çocuklarını geleceğe taşıyan, bir yandan da şifa dağıtan yüreği ile, kendilerine emanet edilen hastaları annelerine kavuşturan anne sağlık çalışanları,

        Çocuklarına verdiği sınırsız sevgiyi, fedakârlığı, hoşgörüyü hastasına sunan Anne sağlık çalışanları,


        Çocukları için ne kadar güvenli bir liman, baş tacı ve şefkat yuvası ise, kendilerine emanet hastalarına da aynı duygu ve düşünceyi vermekten imtina etmeyen anne sağlık çalışanları,   

       Anneler gününüzü yürekten kutluyorum. Önünüzde saygıyla eğiliyorum.


       Tüm anne sağlık çalışanları dünyayı ve ülkemizi tehdit eden COVİT- 19 ile mücadelede  virüs bulaşma riski yüksek olmasına rağmen ölümü göze alarak hastalanmış vatandaşlarımızın tekrar eski sağlıklarına kavuşması için can siper hane görevlerinin başında olan sağlık çalışanı annelerimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Sağlık Bakanımızdan beklentileri 3600 Ek Göstergenin hayata geçirilmesidir.


       Cumhurbaşkanımız 3600 Ek Gösterge müjdesini sağlık çalışanı annelerine anneler gününde sürpriz yaparak hediye etmesi anlamlı olacaktır.


       Anne sağlık çalışanlarının ihtiyaç ve beklentilerinin karşılanmasını, mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamında sağlık hizmeti sunmalarını diliyorum. Bu yönde sendika olarak elimizden gelen her türlü katkıyı bu güne kadar olduğu gibi sürdüreceğimizi bilmelerini ve gönül rahatlığı içinde çalışma hayatlarını devam ettirmelerini diliyorum.


       Bu güne kadar ahirete intikal eden Anne sağlık çalışanlarına Allahtan rahmet diliyor, şükranla yad ediyorum.

Haber Resimleri