Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışanları Adına Kurum İdari Kurul Toplantımızı Gerçekleştirdik

Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışanları Adına Kurum İdari Kurul Toplantımızı Gerçekleştirdik

Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetimi ile Kurum İdari Kurul Toplantımızı Gerçekleştirdik.

     30.06.2020 tarihinde Dokuz Eylül Rektörlüğü Senato Salonun’ da gerçekleşen toplantımıza Rektörlük makamını temsilen; Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Uğur MALAYOĞLU ve  Prof. Dr. Mehmet Ali ÖZCAN,  Dokuz Eylül Başhekim V. Prof. Dr. Semih KÜÇÜKGÜÇLÜ, Genel Sekreter V. Dr. Saip TİRYAKİOĞLU, Genel Sekreter Yrd. Arzu ARAZ ÇAĞLAR, Genel Sekreter Yrd. V. Engin BASMACI, Personel Daire Bşk. V. Onur YILMAZ, Hukuk Müşaviri Dr. Öğretim Üyesi Sezgi Öktem SONGU, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Emre YILDIZ, Döner Sermaye İşletme Müdürü Yasemin UZUNCA, Şubemizi temsilen; TSS. Genel Başkan Yardımcımız Mustafa KÖSE, Şube Başkanımız Osman ATA, Şube Başkan Yardımcımız Yasemin KARAKAYA, İşyeri Temsilcilerimiz Aslı ÇAÇAN, Nuri ÇAVLI, Elda ÖZLER katılım sağlamıştır                                                                      

Toplantıda başta Pandemi sürecinde yaşanan aksaklıklar ile Hazine ve Mailiye Bakanlığınca açıklanan ilave ek ödemelerle alakalı yaşanan sıkıntılar hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Özellikle Döner sermaye ödemeleri hakkında çalışanların talep ve beklentilerini ve yaşanan Sorunlar hakkında çalışanların bilgilendirilmesini, kurum yöneticilerinin çalışanlar ve temsilcileri ile diyalog içerisinde olmaları gerektiği hususunda çalışanların taleplerini ilettik ve fikir birliğine vardık.

Kurum yöneticileri de yaşanan sıkıntıların çözümü adına gerekli adımların atılacağı bilgisini paylaştılar. İmkanlar çerçevesinde çalışanlara yönelik olarak ödemeler ile ilgili eldeki tüm imkanların çalışanlar lehine zorlanacağını, çalışanlarımızın da bunu fazlasıyla hak ettiklerini bizlerle paylaştılar.

Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışanların haklı taleplerini her türlü platformda dile getirmeye ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Sorunların çözümü adına ilkeli ve sorumlu sendikacılık çerçevesinde atılması gereken adımları atmaktan geri durmayacağız.

Çalışan, üreten, yol gösteren sendikacılık anlayışımızın gereği ile yetkili sendika olarak sizlerin sorun ve taleplerini öncelikli olarak idare ile paylaşmaya sonrasında da çözüm adına yapılması gereken adımları atmaya devam edeceğiz.

Haber Resimleri