Atama ve Nakil yönetmeliğindeki değişikliklerle hayata geçti.

Atama ve Nakil yönetmeliğindeki değişikliklerle hayata geçti.

Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamadan sağlık ve aile birliği mazereti nedeniyle tayin olan doktorlarımızın bu mazeretleri sona erdiğinde DHY’yi tamamlamaları için tercihleri alınarak atama yapılıyordu artık Bakanlık res’en atayacak.

Eşi kamu personeli olmayan sağlık çalışanının aile birliği mazeretine dayalı olarak yapılacak atanma işlemlerinde, askerlik, doğum ve sağlık nedeniyle prim ödenmeyen süreler artık prim ödeme gün sayısına eklenmeyecek.
Eşleri sağlık personeli olmayanların aile birliği mazeretine dayalı atanma işlemleri stratejik personeller için uygulanmayacak.
Alt bölge tayinlerinde süre ve dönem şartı yokken; 1.2.3. ve 4. Hizmet bölgelerinden 5. ve 6. Hizmet bölgelerine atanma taleplerinde son çalışılan yerde fiilen 1 yıl , diğerlerinde ise fiilen 2 yıl çalışma şartı getirildi.
Tüm bu düzenlemeler müjde diye sunulan 16 Ocak’ta Resmi Gazete’de yayınlanan Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil yönetmeliğindeki değişikliklerle hayata geçti. Çalışanların aleyhine olan düzenlemelerle ilgili yargı yoluna başvuracağız.
Hayri ŞAHİN
Türkiye Kamu-Sen Hatay il Başkanı

Haber Resimleri