Şube Başkanları ve İl Temsilcileri Toplantısını Yaptık

Şube Başkanları ve İl Temsilcileri Toplantısını Yaptık
“Haklı Dava Güçlü Sendika” temasıyla Antalya’da gerçekleştirilen Türkiye Kamu-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısında, Sendikamız tarafından Şube Başkanları ve İl temsilcileri toplantımız gerçekleştirildi.

Genel Başkanımız, Genel Başkan Yardımcılarımız ile şube başkanlarımız ve il temsilcilerimizin katıldığı bu toplantıda önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler değerlendirildi. Fikir alışverişinde bulunuldu.
Hakkın Peşinde, Çalışanın Derdindeyiz
Açılışını Genel Başkan Yardımcımız İsmail Türk’ün yaptığı toplantıda bir konuşma yaparak Şube Başkanlarımız ve İl temsilcilerimize seslenen Genel başkanımız Önder Kahveci Türk Sağlık-Sen çalışanlar adına yoğun bir mücadele verdiğini kaydetti. Döner sermayeler, şiddet, sözleşmelilere kadro, kabul edilebilir bir yıpranma payı gibi temel talepler konusunda yoğun bir emek harcıyoruz ve mücadele ediyoruz. Çalışanın hakkını korumak ve yeni kazanımlar elde etmek için büyük bir çabanın içerisindeyiz. Eylem, girişim, başvuru ve görüşmeler yaparak tüm platformlarda hakkın peşindeyiz. Çalışanın derdindeyiz” dedi.
Güçlü bir şekilde sendikal mücadeleye devam edeceklerini buna çalışanların ihtiyacı olduğunu belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Önümüzdeki süreçte güçlü bir sendikal mücadeleye ihtiyaç var. Bunun adresi de Türkiye Kamu-Sen, Türk Sağlık-Sen’dir.  Çalışanlar için güven kapısı burasıdır. Onun için teşkilatımızdan istirhamım alanlarda hız kesmeden mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. 
Türkiye Kamu-Sen’in Kapısı Sonuna Kadar Açık

Kamu çalışanları için artık karar vermek vaktidir diyen Genel Başkanımız sözlerini şöyle sürdürdü:  Kamu Çalışanlara açık çağrımızdır. Karar zamanı sizin için gelmiştir. Gelin birlikte mücadele edelim. Çalışanların hakların için birlikte mücadele edelim.  Türkiye Kamu-Sen’in kapısı sonuna kadar açık. Ortak noktalarda buluşabiliyorsak bunu yaparız. Nedir ortak değerimiz, noktamız diye soracak olursanız Anayasanın ilk 4 maddesidir. Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir. Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı "İstiklal Marşı"dır. Başkenti Ankara'dır. Bunlar değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez. 
Bu değerler etrafında gelin birlikte mücadele edelim.  Türkiye’nin bütün kesimleri ile bütünleşebilmiş, onlarla hemhal olmuş Türkiye Kamu-Sen bu zorlu süreçte hak ettiği yere gelecektir. Bunu hep beraber birlikte yapacağız. 
Genel Başkanımızın konuşmalarının ardından Genel Başkan Yardımcılarımız sekretaryalarının çalışmaları ile ilgili birer sunun gerçekleştirdiler. Şube Başkanlarımız da sendikal çalışmalar hakkında fikirlerini beyan etiler. 

Haber Resimleri