Haberler

Sözleşmeli Sağlık Çalışanları da 3+1’e Dahil Edildi

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 9,314 defa okundu
Sözleşmeli Sağlık Çalışanları da 3+1’e Dahil Edildi
Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin görüşmeleri ve girişimleri sonucunda sözleşmeli sağlık çalışanlarının maruz kaldığı ayrımcılık ve ötekileştirme son buldu.

Hatırlanacağı gibi Milli eğitimle ilgili olarak 19 maddelik bir teklif TBMM'ye sunulmuş ve Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş tarafından sözleşmeli öğretmenlerin ve diyanet personelinin  kadroya alınma sürelerinin 4+2’den 3+1’e indirilmesi düzenlemesinin de bu teklifte yer aldığı ilan edilmişti.
Sözleşmeli sağlık çalışanlarının bu kapsam dışında bırakılması üzerine Genel Başkanımız Önder Kahveci MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ve Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ile görüşerek bu haksızlığın düzeltilmesini istemişti. Konu ile ilgili Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven ile de görüşerek Bakanlığın bu konuda girişimde bulunmasını talep etmişti. 

Yaptığımız bu girişimler neticesini bugün verdi. TBMM Milli Eğitim Komisyonunda görüşülen tasarıya MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın'ın verdiği önerge ile sözleşmeli sağlık çalışanları içinde sürenin  4+2’den 3+1’e indirilmesi eklendi. 

Sözleşmeli çalışanların tüm sorunlarının çözümünü için kadronun şart olduğunun ısrarla vurgulamaya devam edeceğiz. Tüm sözleşmeli çalışanlara kadro mücadelemizde de mutlaka başarıya ulaşacağımıza inanıyor ve bu temel hedef için mücadeleye devam edeceğimiz tüm sözleşmeli çalışanların bilmesini istiyoruz.