Haberler

Soykırımcı Almanya’dan Küstahlık

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 27,598 defa okundu
Soykırımcı Almanya’dan Küstahlık
Genel Başkanımız Önder Kahveci Alman Parlamentosunun kabul ettiği 1915 olayları ve sözde soykırım tasarısına ilişkin bir kınama mesajı yayınladı.

Genel Başkanımız mesajında “Alman Federal Meclisi sözde Ermeni Soykırımı tasarısını kabul etmiştir. Alman parlamentosunun aldığı bu kararı kınıyoruz. Tehciri tarihi belgelere bakmadan ve tarihçilerin değerlendirmelerini dikkate almadan politika malzemesi yaparak ve Ermenilerin yalanlarına değer vererek soykırım tasarısının kabul etmek tam anlamıyla bir hezeyandır.

Gaz odalarının yer aldığı ve sistematik ve toplu bir halde insan öldürmek için kurulan imham kampları, fırınlarda insan yakıp sabun yapmak gibi uygulamalar yapanların, Hocalı’da anne karnındaki bebeği hunharca katledip, çocuk, yaşlı ve kadınları insanların tahayyül edemeyeceği türlü vahşetlerle katledenlerin iddialarını ciddiye almasıyla da tam anlamıyla tencere yuvarlanmış kapağını bulmuştur. Ortak yönü soykırımcı ve vahşice insan katletmek olan Almanya ve Ermenistan’ın tarihinin her döneminde hoşgörü ve adaletiyle örnek olan Türk Milletine iftirada da buluşmuşlardır.  Bu durum tam bir küstahlıktır.

Sadece tarihçilerin ve mahkemelerin karar vereceği bir konuda siyasilerin bu yönde attığı adımlar iki  ülke ilişkilerine zarar verecektir. Özellikle Almanya’da yaşayan üç milyon Türk vatandaşını da derinden yaralayacaktır.

20. yüzyılın başlarında Avrupa’yı kan gölüne çeviren, milyonlarca insanı insafsızca ve vicdansızca katleden bir ülkenin bugün böyle bir karar alma cüretini göstermiş olmasını şiddetle kınıyor, yapılan bu yanlıştan geri dönülmesi gerektiğinin altını bir kez daha çiziyoruz.