Haberler

Sosyal Hizmet Çalışanlarının Sorunları Çözülmeli

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 3,272 defa okundu
Sosyal Hizmet Çalışanlarının Sorunları Çözülmeli
Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci’nin 17 Mart Sosyal Hizmet Günü nedeniyle yayınladığı mesajdır:

Sosyal Hizmetin temel kaynağı devletin vatandaşlarının sosyal durumunu düzeltmeye yönelik çalışmaları ve koruyucu devletin varlığını hissedecek uygulamalardır. 
Devletin şefkat eli olan sosyal hizmetleri yürüten soysal hizmet çalışanları da bu anlamda devletin şefkatinin temsilcileri, bu hizmetin neferleridir.

Bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı isminin de vücut bulan sosyal devletin bu hizmeti fedakarca yerine getirmeye çalışanlarında sorunlarının çözülmesi daha iyi bir sosyal devlet olmanın gereğidir.

 Fakat ne yazık ki bugün sosyal hizmet çalışanlarımız, ücretlerin yetersizliği, çalışma şartlarındaki olumsuzluklar ve sınavlarda yaşadıkları mağduriyetler gibi birçok sorunla baş başa bırakılmışlardır. 
Personellerin mağduriyetlerine çözüm üretilmemiş, talepleri görmezden gelinmeye devam edilmiştir. 
Beklentimiz 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı misyonu gereği çalışanlarına bakış açısının da sosyal devlet anlayışıyla örtüşmeliydi. Fakat çalışanlar bu anlayışı üzülerek belirtmeliyiz ki görememektedirler. 

Çalışanların özlük ve çalışma şartlarında iyileştirici bir düzenlemelerin olması temennisiyle devletin şefkat eli olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarının  17 Mart Sosyal Hizmet Gününü Kutluyoruz.