Haberler

Sorunlara Çözüm Bekliyoruz

/ Gaziantep Yazdır
Bu haber 13,468 defa okundu
Sorunlara Çözüm Bekliyoruz
Gaziantep Şube Başkanı Kemal KAZAK; 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü nedeniyle, bir mesaj yayımladı. KAZAK, şu ifadelere yer verdi:

Değerli Basın Mensupları;

İnsanları hayata tutunmalarını sağlayan Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri bugün birçok sıkıntı ile baş başa bırakılmışlardır. İnsan hayatı için yaptıkları hizmetlerin karşılığı asla ödenmez, fakat ne yazık ki; tüm sağlık çalışanlarının sorunlarının göz ardı edildiği gibi Acil Tıp Teknisyenlerinin ve Teknikerlerinin de sorunlarına da kulak tıkandığı bir dönemi yaşıyoruz.

İş yoğunluğu had safhaya ulaşmıştır. Şiddet ve sıklıkla ambulans kazaları nedeniyle hayat kurtaran Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri her vakaya gittiklerinde hayatlarından endişe eder bir hale gelmişlerdir. Acil olarak nitelendirilen tüm kamu hizmetlerinin sunan kamu çalışanları (itfaiye, polis v.b) görev esnasında hayatını kaybetmesi nedeniyle görev şehidi sayılırken, 112 acil çalışanları ise bu değerlendirmenin dışında tutulmaktadır. Buna bağlı olarak ta; aileler mağdur edilmektedir.

Bu sebeple; 112 İstasyonları ve ambulansların daha uygun nitelikte hizmet sunmaya müsait hale getirilmesi gerekmektedir.

Türk Sağlık-Sen olarak tüm sorunların çözüme kavuştuğu, güvenli ve huzur verici bir çalışma hayatı dileğiyle, tüm 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerinin gününü kutluyorum.

Ayrıca; insanları hayatta tutmak için hizmet verirken şehit olan bütün Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri arkadaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

Saygılarımla…

Kemal KAZAK
Türk Sağlık-Sen
Gaziantep Şube Başkanı

 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Gaziantep Şube Başkanı Kemal KAZAK; 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü nedeniyle, bir mesaj yayımladı. KAZAK, şu ifadelere yer verdi: