Haberler

SİGORTA İŞLEMLERİNDE BÜYÜK İNDİRİM.

/ Kocaeli Yazdır
Bu haber 37,486 defa okundu
SİGORTA İŞLEMLERİNDE BÜYÜK İNDİRİM.
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Türk Sağlık Sen, Türk Büro Sen ile Orient Sigorta A.Ş. arasında imzalanan protokol İmzalandı.

Üyeler Sigorta İşlerini Yüzde 30, Kaskoda Yüzde 35 İndirimli Yaptıracaklar. 

Welborn Otel’de Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Türk Sağlık-Sen ve Türk Büro-Sen ile Orient Sigorta A.Ş arasında yapılan protokol ile Gazeteciler cemiyeti, Türk Sağlık Sen ile Türk Büro Sen üyelerine yaklaşık yüzde 30 ile 35 oranında indirim sağlandı. Protokolün imza töreninden sonra kurum üyeleri sigorta işlemlerinden indirimli faydalanacak. Protokol imza törenine, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Çetin Gürol, Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Türk Büro Sen Şube Başkan Rıfat Oypan, Orient Genel Müdürü Kurt Ebik, Satış ve Pazarlama Direktörü Tunç Ata Kırgız, Teknik Departman Direktörü Tunç Ata Kırgız, Teknik Departman Direktörü Doğan Yılmaz,  Bölge Müdürü Emrah Kotan, Bireysel Sigortalar Müdürü Harun Çelik, Acente Yönetmeni Burak Yeşildağ, Gülenyüz Sigorta Kocaeli Acentesi sahibi Bahar Uzunca katıldı. Gülen yüz Sigortacılık aracılığıyla imzalanan anlaşmayla bir yıl boyunca Protokolde temsil edilen kurumların üyeleri sigorta işlerini yüzde 30, kaskoda yüzde 35 indirimli yaptıracaklar. 


Hükümet Çalışanlar Arasında Ayrım Yapmaktadır. 

İmza töreninde konuşan Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker “ Sağlık çalışanları ciddi sıkıntılar içerisinde öz veri ile hizmet üretmek için ellerinden gelen gayreti sarf etmektedirler, maalesef bu gayretin karşılığını ekonomik olarak alamadıkları halde birde hükümet çalışanlar arasında ayrım yapmaktadır.'  Dedi

 

Zorunlu Mesleki Sigortası Bulunmamaktadır.

Çeker; Risk altında görev yapan sağlık çalışanlarından hekim dışı olan personelin meslek hayatındaki risklere karşı, Hekimler gibi zorunlu mesleki sigortası bulunmamaktadır. Yapılan bu protokol ile hekim dışı sağlık çalışanları da çalışma hayatındaki risklere karşı sigorta ile buluşturuyoruz. Diyen Çeker; Bu çalışma ile ilerleyen sürede hekim dışı personelinde zorunlu mesleki sigorta poliçe ücretinin yarısını Hükümetin karşılamasının temellerini atmış bulunmaktayız. Üyelerimize daha faydalı olmak adına bu anlaşmayı imzalıyoruz' dedi.
 

 

 Üyelerimize Faydalı Olmak İçin Bu Anlaşmayı  İmzalıyoruz.

Çeker’den sonra söz alan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ise “Bugün Orient Sigortacılıkla bir protokol imzalıyoruz. Bu sabah yine kötü bir haber aldık polislerimize Iğdır’da hain bir saldırı yaşandı öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Bugün üyelerimize faydalı olmak için bu anlaşmayı imzalıyoruz. Bize bu konuda yardımcı olan Orient Sigortacılık’a teşekkürlerimizi sunuyoruz' dedi.


 

Bu Bir Başlangıçtır.

Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan ise “Üyelerimize azda olsa bir katkı sağlamak için bu anlaşmayı imzalıyoruz. Bu bir başlangıçtır, üyelerimizin sıkıntılarını kısmen de olsa gidermek istiyoruz. Yapılan anlaşma herkese hayırlı olsun' dedi.

 

İnsanlar Kendilerini Güvence Altına Almak İçin Sendikaya Üye Olurlar.

 Orient Sigortacılık Genel Müdürü Kurt Ebik “Sigorta her şeyden önemlidir. Küçük paralarla güvencenizi sağlayacaksınız. Sendika da bir güvencedir. İnsanlar kendilerini güvence altına almak için sendikaya üye olurlar. Bizde sendikalarımız ve cemiyetimiz ile bu anlaşmayı imzalayarak üyelerimize en iyi hizmeti vermek amacındayız' şeklinde konuştu.