Sendikamızdan Üyelerimiz İçin Özel Anlaşma

Sendikamızdan Üyelerimiz İçin Özel Anlaşma
Sendikamız tarafından tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak bir mesleki sorumluluk sigortası anlaşması imzalandı.

Sendikamız ile TÜRK NİPPON Sigorta şirketi arasında imzalanan anlaşma ile üyelerimiz Mesleki sorumluluk sigortasına sahip olacaklar.

350 TL’lik prim karşılığı (kredi kartına taksitli) üyelerimiz olay başına 100 Bin, yıllık ise 200 Bin TL’lik mesleki sorumluluk sigortası teminatına kavuşacaklar.

Üyelerimiz mesleki sorumluluk sigortasından yararlanmak için aşağıda yer alan başvuru formunun doldurduktan sonra tss.sorumluluk@gmail.com adresine göndereceklerdir. Poliçe işlemleri tamamlandıktan sonra üyelerimize mail yoluyla ile poliçeleri iletilecektir. Bunların dışında mesleki sorumluluk sigortası ile bilgi almak isteyenler 0312 230 88 78 (ETÜT Sigorta) arayabilirler.

Yapılan anlaşma ile ilgili bir açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “ Sağlık çalışanlarının görevleri nedeniyle bazen istenmeyen durumlarla karşılaşabiliyorlar ve ağır tazminatlarla uğraşmak zorunda kalıyorlar. Doktorlara yönelik mesleki sigortanın hayata geçmesinin ardından bizde diğer sağlık çalışanlarımızın için kendilerini risklere ve ağır tazminatlara karşı koruyacak bir mesleki sigorta anlaşmasını yaptık. Üyelerimiz için hayırlı olsun. Türk Sağlık-Sen olarak sosyal sorumluluğumuz gereği bu tür anlaşmaları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Üyelerimizin her sorununa çözüm üretmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

Haber Resimleri