Haberler

Sayın Cumhurbaşkanımız Ek Zamma Kayıtsız Kalmasın

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 935 defa okundu
Sayın Cumhurbaşkanımız Ek Zamma Kayıtsız Kalmasın
Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler.

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Yapılan ziyarette ilk olarak Şube başkanlarımız Kamil Ünal ve Kenan Çil ile birlikte Kayseri Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ve Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış ziyaret edildi. Üniversite çalışanlarının sorunları ve talepleri iletildi. Bu ziyaretin ardından Genel Başkanımız Önder Kahveci Kayseri Kent TV’de Levent Çil’in sunduğu kent gündemi programının konuğu olarak, kamu ve sağlık çalışanlarının sorunları ve talepleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Kamu Çalışanlarının Ek Zam Talepleri Yeni Yıla Kalmadan Hayata Geçsin

Ziyaretlerin ardından Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Kayseri 1 ve Kayseri Üniversite Şubelerimizin birlikte gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısına katıldılar. Toplantıda ilk olarak Kayseri 1 nolu Şube Başkanımız Kamil Ünal ve Kayseri Üniversite Şube Başkanımız Kenan Çil birer selamlama konuşması yaptılar. 
 Selamlama konuşmalarının ardından kürsüye gelerek işyeri temsilcilerimize seslenen Genel Başkanımız Önder Kahveci ek zam talebimize dikkat çekerek “ Ek zam memurun bütçesinde kısmen bir düzelteme yapacaktır.  Hem çarşı Pazar hem kamu çalışanları rahatlamış olur. Bu konu ile 15 Kasım’da alanlara indik. Sayın Cumhurbaşkanımıza  taleplerimizi mektupla ilettik. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız bu meseleye kayıtsız kalmaz. Kamu çalışanlarının bu ek zam talepleri yeni yıla kalmadan hayata geçer. Bunun takipçisi olacağız.  Taleplerimizi yüksek bir sesle getirmeye devam edeceğiz. 

Tüm Çalışanlar Kadrolu Olmalı
Tüm çalışanların kadrolu olarak istihdam edilmesi gerektiğine dikkat çeken Genel Başkanımız Önder Kahveci “Türkiye Kamu-Sen olarak her zaman kadrolu çalışmayı savunduk. Sözleşmeli personel istihdamının sonlandırılması gerektiğini söyledik. Sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesi gerektiğini de her fırsatta dile getiriyoruz. İnsanları işi ile eşi arasında tercihe zorlayan, aile kurumunu sarsan, aynı işyerinde farklı haklara sahip çalışanlar oluşturarak çalışma huzurunu bozan sözleşmeli istihdam sonlandırılmalıdır. Teşvikler sunularak bazı bölgelere çalışanlarımız gönül rızasıyla yönlendirilebilir. Hizmetli arkadaşlarımızın da kadroya alınması sağlanmalıdır.” dedi. 

Makul Bir Yıpranma Payı İçin Mücadeleye Devam

Sağlık çalışanlarının temel sorunları ve talepleri ile ilgilide değerlendirmede bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Hepinizin bildiği gibi yıpranma payı 6 yıla bir yıl ama fiilen çalışılmayan günler hesaplandığında 9 yıla 1 yıl olarak hayata geçti. Geçmiş çalışmaları ve bazı meslek mensuplarını kapsamıyor. Türk Sağlık-Sen olarak makul bir yıpranma payı için dilekçe kampanyası başlatmıştık. Kısa zamanda 30 bin dilekçe Genel Merkezimize geldi. Bu dilekçeleri TBMM’ye teslim ettik. Yıpranma payının mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Bir diğer talep olan döner sermayelerin arttırılarak, emekliliğe yansıtılması meselesinde de takipteyiz. Döner sermaye sisteminin baştan aşağı yeniden düzenlenmesi gerektiğini vurguluyoruz. Çünkü sistem işlemez bir hale gelmiştir. Çalışanın emeğinin karşılığı yok olup gitmiştir” şeklinde konuştu. 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan yardımcılarımız sendikal çalışmalar kapsamında Kayseri’yi ziyaret ettiler.