Haberler

Sağlıkta Şiddet Durulmuyor; Elazığ’da Ambulans Kurşunlandı

/ Genel Merkezden Yazdır
Bu haber 65,059 defa okundu
Sağlıkta Şiddet Durulmuyor; Elazığ’da Ambulans Kurşunlandı
5 Martta Kilis Devlet Hastanesi doktorlarından Erkan Gencer, hasta yakını tarafından darp edildi.

6 Martta Van YYÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde Kulak Burun Boğaz (KBB) servisinde görev yapan asistan Dr. Abdurrahman Ayral'ın, nöbetteyken hasta ve hasta yakınları tarafından darp edilmesi sonucu, el bileği ve parmağı kırıldı.

7 Martta Elazığ Mahir Bey Mahallesinde vakaya giden ambulansa ateş edildi. 3 mermi ambulansa isabet etti. Sağlık çalışanları çok şükür ki bu saldırıdan yara almadan kurtuldu. Saldırıya uğrayan tüm sağlık çalışanlarına geçmiş olsun diyoruz.

3 Günde yaşanan ve kamuoyuna yansıyan bu üç olay her gün sistematik şekilde devam eden sağlıkta şiddet vakalarından sadece birkaçı. Ne yazık ki sağlık çalışanları, hayat kurtaranlar kendi canlarından endişe duyar bir hale getirildiler.

Artık yeter diyoruz. Ambulanslara ateş etmeye kadar varan, çığırından çıkan ve toplumsal bir sorun haline gelen bu sağlıkta şiddet için acilen caydırıcı tedbirler alınmalı, ağır cezalar getirilmelidir. 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

5 Martta Kilis Devlet Hastanesi doktorlarından Erkan Gencer, hasta yakını tarafından darp edildi. 5 Martta Kilis Devlet Hastanesi doktorlarından Erkan Gencer, hasta yakını tarafından darp edildi.