Haberler

Sağlıkta Şiddet Durmuyor

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 2,274 defa okundu
Sağlıkta Şiddet Durmuyor
Geçtiğimiz hafta sonu Ağrı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde acil serviste görevli Dr. Ece Gökyayla, şiddete uğradı ve ölümle tehdit edilmişti.

Doktorumuzun sosyal medyadan yetkililere seslenerek yardım çağrısı üzerine şiddet uygulayan söz konusu şahıs göz altına alınmıştı. Fakat bu şahıs bugün itibariyle serbest bırakılmıştır.

Kocaeli Çayırova’da ise bir aile hekimimiz içerde hasta olmasına rağmen kendi hastasına hemen bakılmasını isteyen bir kişi tarafından muşta ile darp edilmiştir.

Yaşanan şiddet olayları ile ilgili değerlendirme yapan Genel Başkanımız Önder Kahveci “Öncelikle her iki doktor arkadaşımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Bu vahşeti yapanlar, gereken en ağır cezaları almalılar. Maalesef doktorumuz darp edip, tehdit eden kişi bir gün sonra elini kolunu sallayarak çıkıyorsa bu konuda da yapılması gereken acil bir düzenleme olduğu açıktır. Doktorlarımızın artık sosyal medyadan feryatta bulunmaları da onların ne durumda olduğunu anlatmaya yeterlidir. Sağlıkta şiddet kınamayla çözüme kavuşmayacak veya en aza inmeyecektir. Tutuklu yargılama başta olmak üzere cezalar caydırıcı olmalıdır. Şiddet ne bir tedavi yöntemidir ne de yapanın yanına kar kalan bir olaydır. Bunun cezalarla ve diğer yaptırımlarla gösterilmesi gerekir.' dedi.