Haberler

Sağlık Çalıştayına Katıldık

/ Antalya Yazdır
Bu haber 23,845 defa okundu
Sağlık Çalıştayına Katıldık
TTB ve CHP tarafından organize edilen Akdeniz bölgesinde bulunan Tabip Odalarının ve Sivil Toplum Örgütlerinin katılımı ile düzenlenen Sağlık Çalıştayında sendikamızı temsilen Şube Başkanımız Dr. Ali İhsan YILMAZ ve Şube Başkan Yardımcımız Türkan ŞANLI katılmışlardır.

                Şube Başkanımız yapmış olduğu konuşmada Sağlıkta Dönüşüm, GSS, Özel Sağlık Hizmetleri, Sağlıkta Şiddet, Döner Sermayelerin Emekliliğe Yansıtılması, Yıpranma Payı, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Devlet Memurluğu Güvencesi hakkında sendikamızın görüş ve önerilerini paylaştı.

                Toplantıya katılan CHP’li Sağlık Komisyonu Üyeleri tarafından Mecliste Sağlıkla ilgili düzenlemeler içeren bir tasarı bulunduğu bu tasarının içerisinde Hekim ve Diş Hekimlerinin Emekli maaşlarında yapılacak iyileştirmenin sağlıkta şiddet konusunda ciddi yaptırımların ve yıpranma payının da bulunduğu ifade edildi.

                Şube Başkanımız tekrar söz alarak “Emekli maaşlarına yapılacak düzenlemenin tüm sağlık personelini kapsayacak şekilde çıkartılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca Sağlık Sorunları dışında da Milletvekillerinden Siyasi Partiler Kanununda düzenleme yapılarak işçilerde olduğu gibi Kamu Çalışanlarına da siyaset hakkı tanınmasını talep etti. Nasıl ki bir Milletvekili özlük haklarından feragat etmeden Belediye Başkan Adayı olabiliyor ve seçilirse Belediye Başkanı seçilemezse Milletvekilliğine geri dönüyorsa bizlerde Sivil Toplum Örgütü ve Kamu Çalışanları olarak görevimizden istifa etmeden aday olabilmeyi ve siyaset yapabilmeyi talep ediyoruz.' Dedi. 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

TTB ve CHP tarafından organize edilen Akdeniz bölgesinde bulunan Tabip Odalarının ve Sivil Toplum Örgütlerinin katılımı ile düzenlenen Sağlık Çalıştayında sendikamızı temsilen Şube Başkanımız Dr. Ali İhsan YILMAZ ve Şube Başkan Yardımcımız Türkan ŞANLI katılmışlardır. TTB ve CHP tarafından organize edilen Akdeniz bölgesinde bulunan Tabip Odalarının ve Sivil Toplum Örgütlerinin katılımı ile düzenlenen Sağlık Çalıştayında sendikamızı temsilen Şube Başkanımız Dr. Ali İhsan YILMAZ ve Şube Başkan Yardımcımız Türkan ŞANLI katılmışlardır. TTB ve CHP tarafından organize edilen Akdeniz bölgesinde bulunan Tabip Odalarının ve Sivil Toplum Örgütlerinin katılımı ile düzenlenen Sağlık Çalıştayında sendikamızı temsilen Şube Başkanımız Dr. Ali İhsan YILMAZ ve Şube Başkan Yardımcımız Türkan ŞANLI katılmışlardır.