Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Mülakatları 15 Mart -09 Nisan Tarihleri Arasında Yapılacak

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Mülakatları 15 Mart -09 Nisan Tarihleri Arasında Yapılacak

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme yazılı sınavı 4 Ekim’de yapılmış, o tarihte Covid-19 tanısı, tedavisi veya temaslı olması sebebiyle sınava giremeyen adaylar da 17 Ocak’ta telafi sınavına katılmışlardır. Böylelikle  yazılı sınav süreci tamamlanmıştır. 

Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ve bazı üniversiteleri örnek göstererek  sözlü sınav tarihinin ilan edilmesi ve bu sınavda adayların yazılı sınav puanlarını etkilemeyecek bir şekilde (adaylara yazılı puanını aynısının verilmesi veya herkese 100 tam puan verilmesi gibi)  hakkaniyetli bir yol izlenmesi talep edilmiştir. 

Bakanlık bugün yayınladığı duyuru ile görevde yükselme mülakatlarının 15 Mart-9 Nisan tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Bilkent yerleşkesinde yapılacağını ilan etmiştir.  Unvan değişikliği mülakatları da bir an önce ilan edilmelidir. 

Mülakat tarihinin açıklanması aylardır bekleyen çalışanlarımız için önemlidir fakat daha önemlisi mülakat sınavından adayların duyduğu endişenin giderilmesidir. Adaletin zarar görmemesi, hakkın korunması ve kamuya olan güvenin sarsılmaması için yazılı sınavın sonuçlarına etki etmeyecek bir şekilde mülakat sürecinin tamamlanması şarttır. Bu konuda Sayın Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’dan gereğini yapmasını bekliyoruz.