Haberler

Mutluluk Yada Hüzün Kamu Çalışanının Kendi Elinde

/ Kocaeli Yazdır
Bu haber 47,836 defa okundu
Mutluluk Yada Hüzün Kamu Çalışanının Kendi Elinde
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Gebze , Darıca İlce Temsilcileri, Fatih Devlet Hastanesi, Darıca Farabi Devlet Hastanesi, İş Yeri Temsilcileri toplantı yaptı.

Çeker; 2015 yılı toplu sözleşme yılıdır. Şube Başkanı Ömer Çeker Gebze Toplum Sağlığı Fatih Devlet Hastanesi, Darıca Farabi Devlet Hastanesi, Temsilcileri ile toplantı yaptı. Toplantıya Gebze ilçe Temsilcisi Abdurahman Pınar, Fatih Devlet Hastanesi İş Yeri Baş Temsilcisi Hasan Hüseyin Kurt, Temsilci Yılmaz Erdoğan, Bülent Kişi, Darıca İlce Temsilcisi Osman Ayas, Darıca Farabi Devlet Hastanesi İş Yeri Temsilci Veysel Ünsal, Hatice Kübra, Talha Yılmaz, ve delegeler katıldı.

Şube Başkanı Çeker temsilcileri sağlık sektöründeki son gelişmeler hakkında bilgilendiren Çeker; 2015 yılı toplu sözleşme yılıdır. Kamu çalışanlarının 2016 ve 2017 yıllarında maaş artışlarının belirleneceği ve özlük haklarındaki artışların ve iyileştirmelerin pazarlığının yapılacağı yıl olduğuna dikkat 2015 yılının kamu çalışanları için önemine vurgu yaptı.

15 Mayıs Kamu Çalışanları İçin Ya Mutluluk Veya Hüzün Kaynağı Olacaktır.

Şube Başkanı Çeker 2015 yılı için yapmış olduğu değerlendirme konuşmasında ' 15 Mayıs 2015 de Kurumlarda yapılacak sendika üye sayıları tespit tutanakları tutulacaktır. Bu tutanaklar illerde birleştirildikten sonra İlgili Bakanlıklara gönderilecektir. Ülke genelinde kurumlarda tutulan tutanaklar Bakanlıklarda birleştirilmek suretiyle tek bir tutanağa dönüştürülerek iş kollarında yetkili sendikalar tespit edilecektir. Tespit edilen yetkili sendikalar 01 ile 30 ağustos 2015 tarihinde hükümetle Toplu sözleşme masasında kamu çalışanlarına 2016 ve 2017 yıllarında yapılacak maaş artışlarının belirleneceği ve özlük haklarında yapılacak iyileştirmelerin pazarlığının yapılacağı yıl olduğu için 2015 yılı kamu çalışanları için ya mutluluk veya hüzün kaynağı olacaktır. Dedi. Çeker; Kamu çalışanları 15 Mayıs ta Toplu sözleşme yapma yetkisini ehil ellere teslim etmediği takdirde 2016 ve 2017 yıllarında ekonomik sorunları ile cebelleştiği, sofrasındaki aşın azaldığı bir yıl olacaktır.

2016 – 2017 Yılında Ekonomik Mutluluk Veya Hüzün Kamu Çalışanın Kendi Elinde.

Açıklamalarını sürdüren çeker; 2016 ile 2017 yılında Ekonomik mutluluk veya hüzün kamu çalışanın kendi elindedir. Kamu çalışanlarını yetkili sendikaların belirleneceği 15 Mayısa kadar Anayasal haklarını kullanmaya davet ediyorum. Dedi. Başkan Çeker; Bu çerçevede kendilerini temsil kabiliyetinde olan, çalışanların sorunlarına duyarlı, toplu sözleşme masasında hükümetin değil de kendisinin yanında olacak sendikalara üye olacak, üye olduğu sendikanın üye sayısının artmasına katkı sağlayarak sendikasını 15 mayısda yetkili sendika olasını sağlayarak 2016 ile 2017 yıllarındaki ekonomik hakların pazarlığını ve özlük haklarının iyeleştirilmesi pazarlığını yapmak için yetkili sendika olarak Hükümetle Toplu Sözleşme Masasında buluşmasını sağladığı takdirde ekonomik mutlu olacaktır. Aksi vuku bulduğunda 15 Mayıs 2015 kamu çalışanlarının mutsuzluğunun başlama çizgisi olacağı 2016 ve 2017 yıllarında ekonomik sorunları ile cebelleştiği, sofrasındaki aşın azaldığı yıllar olacaktır. Dedi.