Haberler

Mesaiye İstiklal Marşı Ve Fatiha Okuyarak Başladık.

/ Nevşehir Yazdır
Bu haber 32,446 defa okundu
Mesaiye İstiklal Marşı Ve Fatiha Okuyarak Başladık.
Son günlerde ülkemizde meydana gelen terör olaylarını kınamak ve tepkimizi belli etmek için Nevşehir Devlet Hastanesi Poliklinikler önünde kamu çalışanları ve vatandaşların katılımıyla mesaiye istiklal marşı ve fatiha okuyarak başladık, basın açıklaması yaptık. Şube Başkanımız Turgay Çetin yapmış olduğu basın açıklamasında;

“Değerli Kamu Çalışanları ve kıymetli vatandaşlarımız, Konuşmama başlamadan önce sizleri bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşını okumaya davet ediyorum.

17.02.2016 Başkentimiz Ankara'da askeri servis araçlarına yönelik olarak haince düzenlenen saldırıyı, 18.02.2016 tarihinde Diyarbakır/Bingöl Karayolu üzerinde ve Şırnak’ın İdil İlçesinde PKK Terör Örgütü ile Güvenlik Güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan asker, Polis ve sivil vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve Aziz Türk Milletine başsağlığı dileriz.

Ülkemizin her tarafında vatan ve millet uğruna şehit düşmüş olan tüm güvenlik güçlerimizi, askerlerimizi, polislerimizi, korucularımızı ve diğer sivil vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle anmak istiyorum. Yakınlarına ve bütün Türk Milletine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Bu vesile ile son 30 yıldır Pkk terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen tüm harekâtlarda şehit düşmüş olan asker, polis, korucu ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum, unutanlar olsa da onları biz unutmadık, unutmayacağız. Cumhuriyet tarihimizin ve bu zincirdeki bütün Türk tarihinin şehitlerinin huzurunda saygıyla eğiliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tarihimizin tüm şehit ve gazilerini rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

Dili, dini, vatanı ve milleti olmayan terör bir kez daha iğrenç yüzünü göstermiştir.Ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve bekasına yönelik bu saldırının ardındaki güçler bir an önce gün yüzüne çıkarılmalı ve adalete teslim edilmelidir. 

Bilinmelidir ki, Türk milleti hiçbir şekilde tehditlere boyun eğmeden bu vatanın birliği ve dirliği için mücadelesini ebediyete kadar sürdürecektir.
Haince ve alçakça düzenlenen bu saldırı Türk milletinin üzerinde oynanan kalleş oyunların bir göstergesidir. Ancak, milletimiz her zaman olduğu gibi bu çirkin oyunları bozacak ve hainler emellerine asla ulaşamayacaktır.

Türkiye Kamu-Sen camiası olarak, Ülkemizde yaşanan bu hain ve kalleş saldırıyı bir kez daha lanetliyor, hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine bir kez daha baş sağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.' dedi.

Teröre lanet için İstiklal marşı ve fatiha okuyarak mesaiye başlama eylemimize destek veren üyemiz Ahef Genel Sekreteri Dr. Erkut Coşkun’a, üyelerimize, kamu çalışanlarına ve vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.  

 

 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Son günlerde ülkemizde meydana gelen terör olaylarını kınamak ve tepkimizi belli etmek için Nevşehir Devlet Hastanesi Poliklinikler önünde kamu çalışanları ve vatandaşların katılımıyla mesaiye istiklal marşı ve fatiha okuyarak başladık, basın açıklaması yaptık. Şube Başkanımız Turgay Çetin yapmış olduğu basın açıklamasında; Son günlerde ülkemizde meydana gelen terör olaylarını kınamak ve tepkimizi belli etmek için Nevşehir Devlet Hastanesi Poliklinikler önünde kamu çalışanları ve vatandaşların katılımıyla mesaiye istiklal marşı ve fatiha okuyarak başladık, basın açıklaması yaptık. Şube Başkanımız Turgay Çetin yapmış olduğu basın açıklamasında;