Mersin’de Sözleşme Fesihleri Tepkimizle Durdu.

Mersin’de Sözleşme Fesihleri Tepkimizle Durdu.
Mersin`de nöbet tutmadıkları için sözleşmelerinin feshedileceği belirtilen Aile Hekimi üyemiz Dr. Ahmet Nurcan’ında aralarında bulunduğu 4 Aile hekimine destek için Mersin’de gerçekleştirilen eyleme Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç ve Ümit Turhan, Mersin, Adana, Niğde, Gaziantep, Şanlıurfa ve Bursa Şube Başkanlarımız, Şube Başkan yardımcılarımız ile Mersin’de görev yapan üyelerimiz katıldı.

AHEF ve ASEF ile birlikte gerçekleştirilen eylemde Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Genç yaptığı açıklamada “ Cumartesi nöbetlerinin başladığı günden bugüne kadar aile hekimlerimizin ve aile sağlığı çalışanlarının yanında yer aldık. Mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Eylem, iş bırakma ve hukuki platformda açtığımız ve kazandığımız davalarla bu mücadelemize yılmadan devam ediyoruz. Fesihlere asla müsaade etmedik, etmeyeceğimizi de herkes iyi bilsin' şeklinde konuştu. 
 Eylemde söz alan  AHEF Başkanı Dr. Gürsel Özer" Cumartesi mesai dayatmasının hiçbir mantığı yoktu, sadece inattı. Sivil toplum kuruluşları olarak biz buna karşı çıktık, meslektaşlarım buna karşı çıktı. Bugün Mersin`de 4 meslektaşımın nezdinde 22 bin aile hekiminin, 22 bin aile sağlığı çalışanının sözleşmesi feshedilmiştir. Biz bunu kabul etmiyoruz" dedi.
Fesihler Durdu
Eylemin ardından ise Halk Sağlığı İl Müdürlüğü`nce yapılan yazıcı açıklamada ise Dr. Gürbüz Şen, Dr. Cengiz Alyeşil, Dr. Gürkan Aslan ve Dr. Ahmet Nurcan`ın sözleşmelerinin feshedilmesi veya aile hekimliği ile ilişiklerinin kesilmesinin söz konusu olmadığı bildirildi.

 

Haber Resimleri