Mazluma Yardıma ve Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz.

Mazluma Yardıma ve Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz.
Sendikal Çalışmalar kapsamında Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Abdurrahman Uysal ve Mehmet Ali Çakal Kırşehir’i ziyaret ettiler.

Kırşehir’de  Şube Başkanımız Yusuf Aydın ve Şube Başkan yardımcıları ile birlikte Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ziyaret edildi. Genel Başkanımız bu ziyaretlerde İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısında hayatını kaybeden şehit polislerimiz ile ilgili taziyelerini ileterek Emniyet teşkilatımıza baş sağlığı diledi.

Türkiye Kamu-Sen olarak her şartta ve koşulda güvenlik güçlerimize destek vereceklerini belirtti.

Bu ziyaretlerin ardından  İl Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker, Ahi Evran Eğitim Araştırma Hastanesi Yöneticisi Yrd. Doç. Dr Mehmet Yetiş, Genel Sekreter Opr. Dr. Alparslan Kuş Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Ramazan Baykara ile de görüşülerek çalışanların sorunları ve talepleri iletildi. Genel Başkanımız idareci ziyaretlerinde kamuda adalet ve liyakat esaslarına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek ayrımcılık ve ötekileştirmenin sonlandırılması gerektiğin vurgu yaptı.

Ziyaretlerin ardından Kırşehir Şubemizin Gerçekleştirdiği işyeri temsilcileri toplantısına katılan Genel Başkanımız Önder Kahveci buruda yaptığı konuşmada sağlık, kamu ve Türkiye’nin gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

Halep’te yaşanan vahşetin son bulması adına tahliyelerin başlamasının önemli olduğuna değinen Genel başkanımız Önder Kahveci “ Türkiye Kamu-Sen olarak başta Türkmenler olmak üzere Suriye ve Irak’tan herşeylerini bırakıp gelenlere  destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Halep’te çok şükür ki tahliyeler başlamış. Türkiye’nin dört bir yanından Türkiye Kamu-Sen’liler mazluma yardıma ve sahip çıkmaya devam edeceklerdir.' dedi. 

Ülkemizde yaşanan hain terör saldırıları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Genel başkanımız Önder Kahveci “ Türkiye’yi bölmek, bu cennet vatanı parçalamak için tüm taşeron terör örgütleri var güçleri ile saldırıyorlar. En son İstanbul’da 37’si polis 44 vatan evladı şehit oldu. Kahramanlarımız kanlarıyla bu vatan topraklarını suladı.  Türkiye’de teröre karşı tavizsiz mücadelenin sürdürülmesi gerektiğini söylüyorduk. Bugünlerde atılan kararlı adımlar devam etmelidir. Teröre, teröriste onu destekleyenlere devlet hak ettikleri cezayı vermelidir.' şeklinde konuştu. 

Sağlık çalışanlarının temel sorun ve beklentileri ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan genel başkanımız Önder Kahveci sözlerine şöyle devam etti:  “ Tüm sağlık çalışanların döner sermaye ek ödemelerinin yükseltilerek, emekliliğe yansıtılmasını ve yıpranma payının adil bir şekilde hayata geçmesini beklemektedirler. Sağlıkta yapılacağı ifade edilen ikinci fazdan beklentimiz budur. Yoğun iş yükü, sürekli azalan gelirler, şiddet ve baskı ile çalışma hayatı adeta eziyete dönüştürülen sağlık çalışanları için bir an önce gerekli adımlar atılmalıdır.