Manisa’da İşyeri Temsilcileri Toplantısına Katıldık.

Manisa’da İşyeri Temsilcileri Toplantısına Katıldık.
Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız Mustafa Genç, Hasan Şirin, Yusuf Alan ve İsmail Türk teşkilat çalışmaları kapsamında Manisa’yı ziyaret ettiler. Genel Başkan Yardımcılarımız yapılan ziyarette Manisa Şube Başkanımız Rıtvan Mutlu ve Şube Yöneticilerimizle birlikte kurumlarda çalışanlar ve idareciler ile görüştüler.

Yapılan Teşkilat çalışmalarının ardından Manisa Şubemizin düzenlemiş olduğu İşyeri Temsilcileri toplantısına katılım sağlandı. Şube Başkanı Rıtvan Mutlu’nun açılışını yaptığı toplantıda Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Genç’te bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. 
Konuşmaların ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Önder Kahveci: "Devlet Memurları Kanunu 1963 yılında çıkarılmış. Değişmesi gereken maddeleri var mı? Var. Kamudaki eşit işe eşit ücretin tesis edilmesi, gelir adaletinin bozukluğunun düzeltilmesi, çalışanlarının mesleki sorunlarının, çalışma şartlarının, iş sağlığı iş güvenliği olarak bir çok çalışmanın yapılması gerekir. Ama asıl amaç çalışanın lehine çalışanın taleplerini karşılayacak çağın gereklerine uygun bir kanun yapmak değil. Tek bir hedef konulmuş ortaya devlet memurlarının iş güvencesini kaldırma hedefi. Siyasetçinin iktidar sahiplerinin iki dudağı arasına sıkıştırılmış bir memur istemiyoruz.' dedi. 
Tüm çalışanların kadrolu olduğu bir sistem istediklerine dikkat çeken Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Çalışma güvenliğinin olmadığı geleceğe güvenle bakılmadığı bir sistemin içerisinde nasıl görev yapılacak. Bugün yaşıyoruz sözleşmeli çalışanlarımızın zorluklarını. Aile hekimlerimizin, aile sağlığı çalışanlarının hatta sözleşmeli yöneticilerin. Hemen birileri sözleşmeyi feshet bitti. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil. Biz tam tersine bütün farklı istihdamın tekleştirilmesini istiyoruz. 4B’li, 4C’li veya diğer statülerin hepsine 4A kadrosunda iş güvenliği olan bir sistem getirilmesi gerekir" diye konuştu.

Dicle Üniversitesi'ndeki sağlık çalışanlarının yaralı asker ve polislere bakmadığı iddialarını değerlendiren Genel Başkanımız Önder Kahveci, “ Bazı sağlık çalışanlarının yaralı asker ve polislere bakmadığı ile ilgili ham medyada  hem sosyal medyada haberler yayınlandı. Bizi de arayıp böylebir durum var diyenler oldu. Onun için Sağlık Bakanlığı Müsteşarını telefonla aradım. Kendisi de bu yönde şikayetler geldiğini teyit etti. Herhagi bir sağlık çalışanı nasıl yaralı gelen askerimize nasıl müdahale etmez? Yaralı polisimize nasıl müdahale etmez? Buna müsaade edilmemesi gerekiyor. Hükümetin bu konuda gereğini yapması gerekiyor.' dedi. 

Haber Resimleri