Kamu Çalışanları Müjde Bekliyor

Kamu Çalışanları Müjde Bekliyor

Genel Başkanımız Önder Kahveci sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı’nın Çarşamba günü yapacağı konuşmada kamu çalışanlarının beklediği müjdelerin yer almasını istediklerini kaydetti. 

Genel Başkanımız Önder Kahveci’nin yaptığı açıklama:

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmasında "Çarşamba günü Millete Sesleniş konuşmamı özellikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim" dedi.
Sayın Cumhurbaşkanının bu açıklaması ile milletimiz, özellikle de kamu görevlilerimiz heyecan ve umutla Çarşamba gününü beklemeye başladı.
Kamu çalışanlarımız ve emeklilerimiz, yıllardır enflasyon karşısında bile tutunamayan, 6 ay için aldıkları %3 zammın %1.68'ini Ocak enflasyonu ile kaybettikleri, kalan kısmı ise zaten vergi dilimi nedeniyle eriyecek olan maaşlarına EK ZAM müjdesi bekliyor.
Ülkemizin en çok vergi ödeyen kesimi olan kamu çalışanlarımız, vergi dilimi nedeniyle yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesini ve gelir vergisi oranlarının %15'te sabitlenmesini bekliyor.
2018 yılında verilen sözün gereği olarak 3600 ek gösterge düzenlemesinin, tüm memurları kapsayacak şekilde hayata geçirileceği müjdesini bekliyor.
Ailelerinden ayrı, iş güvencesi, tayin, görevde yükselme gibi temel çalışma haklarından mahrum güvencesiz sözleşmeli personel, KADRO müjdesi bekliyor.
Yardımcı hizmetliler, eğitim durumlarına uygun memur kadrolarına atanmayı ve sorunlarının çözüme kavuşturulmasını bekliyor.
Sayın Cumhurbaşkanının milyonların beklentilerini dikkate alacağını umuyor, aileleriyle 20 milyonu bulan kamu çalışanlarının umutlarını, takdim edeceği güzelliklerle hayata geçirmesini bekliyoruz.