Haberler

Kahveci: Toplu Sözleşmede Üniv. Hastanesi Çalışanları Yok Sayıldı

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 17,121 defa okundu
Kahveci: Toplu Sözleşmede Üniv. Hastanesi Çalışanları Yok Sayıldı
Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Yusuf Alan İzmir Üniversite Şubemizin gerçekleştirdiği temsilciler toplantısına katıldılar. Toplantıda Muğla Şube Başkanımız Mehmet Uğur ve Şube Yöhetim Kuruluda hazır bulundu.

Açılışını İzmir Üniversite Şube Başkanımız Yasemin Zengin’in yaptığı toplantıda Genel Başkanımız Önder Kahveci konuşmasında toplu sözleşmeleri ve üniversite hastanesi çalışanlarının sorunlarını değerlendirdi.

Toplu sözleşmede 0.5 artışa evet dinilip imza atıldığını kaydeden Genel Başkanımız Önder kahveci memurların, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her sene yaşadıkları ekonomik kayıplara dikkat çekti. Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Malum-Sen aldığı yetkiyi yine toplu sözleşme masasında heba etmiştir. Çalışanların temel talepleri ile ilgili hiçbir iyileştirme olmamıştır. Maaş zammı da gerçekleşen enflasyonun bile altında kalmıştır. Kamu çalışanları bunu değerlendirmelidir' dedi.

Toplu Sözleşmede üniversite hastanesi çalışanlarını taleplerinin yok sayıldığını belirten Genel Başkanımız Önder Kahveci “ Üniversite hastanesi çalışanları tayin hakkı istiyor, iş yükünün azaltılmasını, daha iyi mali ve sosyal haklar talep ediyor. Fakat Toplu sözleşmede Üniversite hastanelerinde görev yapan çalışanların bu temel talepleri yok sayıldı. İmzalanan metinde çalışanları için elle tutulur bir kazanım yok. Üniversite hastanelerinde çalışanların zor şartlar altında hizmet sunduklarını biliyoruz. Bu konuda YÖK bir an önce yeni düzenlemeler yapmalı ve Üniversite hastaneleri ile çalışanlarını rahatlatmalıdır. Bu konuda sendika olarak girişimlerde bulunacağız' dedi.
Toplantımızın sonunda Emekliye ayrılan şube Başkan yardımcımız Necati Deniz'e Genel Başkanımız tarafından plaket takdim edildi. İşyeri temsilcilerimize plaket verildi. 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Yusuf Alan İzmir Üniversite Şubemizin gerçekleştirdiği temsilciler toplantısına katıldılar. Toplantıda Muğla Şube Başkanımız Mehmet Uğur ve Şube Yöhetim Kuruluda hazır bulundu. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Yusuf Alan İzmir Üniversite Şubemizin gerçekleştirdiği temsilciler toplantısına katıldılar. Toplantıda Muğla Şube Başkanımız Mehmet Uğur ve Şube Yöhetim Kuruluda hazır bulundu. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Yusuf Alan İzmir Üniversite Şubemizin gerçekleştirdiği temsilciler toplantısına katıldılar. Toplantıda Muğla Şube Başkanımız Mehmet Uğur ve Şube Yöhetim Kuruluda hazır bulundu. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Yusuf Alan İzmir Üniversite Şubemizin gerçekleştirdiği temsilciler toplantısına katıldılar. Toplantıda Muğla Şube Başkanımız Mehmet Uğur ve Şube Yöhetim Kuruluda hazır bulundu. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Yusuf Alan İzmir Üniversite Şubemizin gerçekleştirdiği temsilciler toplantısına katıldılar. Toplantıda Muğla Şube Başkanımız Mehmet Uğur ve Şube Yöhetim Kuruluda hazır bulundu. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Yusuf Alan İzmir Üniversite Şubemizin gerçekleştirdiği temsilciler toplantısına katıldılar. Toplantıda Muğla Şube Başkanımız Mehmet Uğur ve Şube Yöhetim Kuruluda hazır bulundu. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Yusuf Alan İzmir Üniversite Şubemizin gerçekleştirdiği temsilciler toplantısına katıldılar. Toplantıda Muğla Şube Başkanımız Mehmet Uğur ve Şube Yöhetim Kuruluda hazır bulundu. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Yusuf Alan İzmir Üniversite Şubemizin gerçekleştirdiği temsilciler toplantısına katıldılar. Toplantıda Muğla Şube Başkanımız Mehmet Uğur ve Şube Yöhetim Kuruluda hazır bulundu. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Yusuf Alan İzmir Üniversite Şubemizin gerçekleştirdiği temsilciler toplantısına katıldılar. Toplantıda Muğla Şube Başkanımız Mehmet Uğur ve Şube Yöhetim Kuruluda hazır bulundu. Genel Başkanımız Önder Kahveci ve Genel Başkan Yardımcılarımız İsmail Türk, Hasan Şirin, Abdurrahman Uysal ve Yusuf Alan İzmir Üniversite Şubemizin gerçekleştirdiği temsilciler toplantısına katıldılar. Toplantıda Muğla Şube Başkanımız Mehmet Uğur ve Şube Yöhetim Kuruluda hazır bulundu.