Haberler

Kahveci: Kamuda Tüm Ucube İstihdam Modelleri Son Bulmalı

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 1,921 defa okundu
Kahveci: Kamuda Tüm Ucube İstihdam Modelleri Son Bulmalı
Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Ümit Turhan ve Yusuf Alan ile birlikte Kırıkkale Şubemizin yeni hizmet binasının açılışına katıldı.

Kırıkkale şube Başkanımız Murat Buluç, Ankara 1 nolu Şube Başkanımız Orhan Yılmaz, KırşehirŞşube Başkanımız Nevzat Kurt ve şube yönetim kurulu üyeleri ile Kırıkkale’de ki STK’ların yöneticileri ve üyelerimizin katıldığı açılışta  Genel Başkanımız Önder Kahveci bir konuşma yaptı.

Genel Başkanımız yeni hizmet binasının hayırlı olmasını temenni ederek Kırıkkale eski Şube Başkanımız Şuayip Keskin’e hizmetlerinden ötürü teşekkür etti. Görevi devralan Şube Başkanı Murat Buluç’a da kolaylıklar diledi.

 Kahveci burada yaptığı konuşmada ABD’nin Kudüs ile ilgili kararını eleştirerek “ Türk Ordusunun Kudüs’ten ayrılmasının üzerinden tam 100 yıl geçti. Yüzyıldır da bu coğrafyada kan ve gözyaşından başka hiçbir şey yok. Bizim gölgemizin çok büyük olduğunu ne yazık ki Ortadoğu yüzyıldır acı bir biçimde tatbik ettiler.  Bugün Amerika “Kudüs İsrail’in başkentidir' diyerek Ortadoğu’da yeni bir kan ve gözyaşı dönemini başlatmak istiyor.  Akan Müslüman kanına bir türlü doymak bilmediler. Bu kanlı plana da Kudüs’ün İsrail tarafından işgaline de karşıyız. Biz 400 yıl ecdadımızın hüküm sürdüğü bu topraklarda barış istiyoruz. Kan, göz yaşı ve  zulmü arttırmak isteyenlere karşı tepkimiz devam edecek dedi.

Taşerona kadroya yönelik açıklamalarla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci sözlerini şöyle sürdürdü: taşerona kadro olumlu fakat eksik bir düzenlemedir. Vekil ebe hemşireler ile kamu dışı aile sağlığı çalışanlarına da kadro verilmelidir. Aile hekimliklerinde çalışan tıbbi sekreterlerde bu haktan faydalanmalıdır. Herhangi bir ayrım yapılmadan kamu hizmetlerinde görev alan hiç kimse mağduriyet yaşamamalıdır. Tüm ucube istihdam modelleri son bulmalıdır.  Kamu hizmetlerinin sadece kamu çalışanlarının eliyle yürütüldüğü bir çalışma sistemi esas olmalıdır.  

Kahveci Türk Sağlık-Sen olarak vekil ebe hemşireler ile kamu dışı aile sağlığı çalışanlarına kadro verilmesi ile ilgili dilekçe kampanyası başlattıklarını belirterek çalışanların bu haklı taleplerinin karşılanması için yoğun bir biçimde mücadele edeceklerini kaydetti. 


Resmi Büyütmek İçin Resme Tıklayın...

Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Ümit Turhan ve Yusuf Alan ile birlikte  Kırıkkale Şubemizin yeni hizmet binasının açılışına katıldı.  Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Ümit Turhan ve Yusuf Alan ile birlikte  Kırıkkale Şubemizin yeni hizmet binasının açılışına katıldı.  Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Ümit Turhan ve Yusuf Alan ile birlikte  Kırıkkale Şubemizin yeni hizmet binasının açılışına katıldı.  Genel Başkanımız Önder Kahveci, Genel Başkan Yardımcılarımız Ümit Turhan ve Yusuf Alan ile birlikte  Kırıkkale Şubemizin yeni hizmet binasının açılışına katıldı.