Haberler

İstiklal Marşımızın Kabul Edilişinin 97. Yılı Kutlu Olsun

/ Genel Haberler Yazdır
Bu haber 3,260 defa okundu
İstiklal Marşımızın Kabul Edilişinin 97. Yılı Kutlu Olsun
Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci’nin İstiklal Marşımızın Kabul Edilişinin 97. Yıl Dönümü nedeniyle yayınladığı mesajdır:

Türk Milletinin bağımsızlığına ve vatan sevgisine olan düşkünlüğünün Akif'in dizelerinde irfanla buluşarak muazzam bir şekilde yansıdığı İstiklal Marşımızın, kabul edilişinin 97. yıldönümü kutluyoruz.

İstiklal Marşı aynı zamanda Türk milletinin esareti asla kabul etmeyeceğinin, birliğinden ve bütünlüğünden taviz vermeyeceğinin tarihe mühür olarak vurulmuş dizeleridir.

İstiklal Şairimizin Türk milletine armağan ettiği İstiklal Marşı, Varlığımıza göz dikenlere ve şehit kanları ile sulanmış vatanımızda emelleri olanlara karşı Türk milletinin verdiği en güzel cevabın dizelerle buluşmuş halidir. Ecdadımızın verdiği şanlı mücadele ve kararlılık her daim bizlere örnek olacaktır. İçimizdeki sönmez vatan ve millet aşkı ebediyete kadar canlı kalacaktır.

Temennimiz bir daha İstiklal Marşı yazılmasına neden olacak dönemlerin cennet vatanımızda yaşanmamasıdır.

Bu temennilerle en başta Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, bu vatan için can veren tüm şehitlerimizi, yüreklerindeki vatan sevdası ile bizlere rehber olan ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 97'nci yıldönümü kutlu olsun diyoruz